• DOLAR
  8,6613
  %-0,04
 • EURO
  10,1844
  %0,23
 • ALTIN
  491,03
  %-0,09
 • BIST
  1.392
  %-1,94
VERGİ GELECEĞİMİZDİR

VERGİ GELECEĞİMİZDİR

Ülkemizde geleneksel hale gelen ve her yıl kutlanan Vergi Haftası ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü Murat Sarıerikli, kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları ve esnafları ziyaret etti. Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal’ı da makamında ziyaret eden, Vergi Dairesi Müdürü Murat Sarıerikli, Başkan Erdal’a Belediye’nin devlete olan katkılarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

                Ülkemizde geleneksel hale gelen ve her yıl kutlanan Vergi Haftası ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü Murat Sarıerikli; “Vergiler, devlet giderlerinin karşılanması amacıyla Anayasa ve kanunlar çerçevesinde toplanmakta olup, Devletimiz tarafından yapılan bütün harcamaların en önemli finansman kaynağıdır. Sosyal devlet olmanın gereği olarak yaşlı, güçsüz, fakir, işsiz, bakıma muhtaç vatandaşlara yapılan yardımlarında en önemli finansman kaynağı vergidir” dedi.

Ülkemizde geleneksel hale gelen ve her yıl kutlanan Vergi Haftası ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

 1. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü Murat Sarıerikli ve vergi dairesi personelleri, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu, kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları ve esnafları ziyaret etti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir açıklama yapan Vergi Dairesi Müdürü Murat Sarıerikli, Vergi’nin kutsal bir görev olduğunu belirtti.

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla 1990 yılından buyana her yıl çeşitli etkinliklerle vergi haftasının kutlanıldığını anımsatan Sarıerikli, bu kapsamda Boğazlıyan Vergi Dairesi olarak çeşitli etkinlikler düzenlediklerini bildirdi.

Devletin hizmetlerini yürütebilmesi için vatandaştan aldığı vergilerle işleri yaptığını, bu nedenle toplanan vergilerin kutsal olduğunu söyleyen Sarıerikli, Hafta boyunca çeşitli etkinliklerin olacağını dile getirdi.

Sarıerikli, kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kazandırılması ve kayıt dışının kayıt altına alınması amacıyla her yıl kutlanan vergi haftasının çeşitli etkinliklerle kutlanacağını sözlerine ekledi.

Sarıerikli, şunları aktardı.

“Herkesin kamu giderlerini karşılamak üzere mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlü olduğu anlamına gelen ‘Vergi ödevi’ Anayasamızda düzenlenmiştir. Vergilerin kanunla konulabileceği, değiştirilebileceği ve kaldırılabileceği esasını benimsemiştir. Vergiler, devlet giderlerinin karşılanması amacıyla Anayasa ve kanunlar çerçevesinde toplanmakta olup, Devletimiz tarafından yapılan bütün harcamaların en önemli finansman kaynağıdır.

Toplanan vergilerin karşılığında can ve mal güvenliği, adalet, eğitim, sağlık gibi Devlet hizmetlerinin bütün vatandaşların her an ihtiyaç duydukları su ve ekmek gibi hayati öneme sahip ve devlet olmanın zorunlu kıldığı hizmetlerdir. Bu tür kamu hizmetlerinin aksatılmadan ve daha kaliteli sunulması Devletin ihtiyaç duyduğu vergilerin zamanında ve yeterli miktarda toplanabilmesine bağlıdır.”

“BELEDİYE ZİYARETİ”

Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü Murat Sarıerikli, beraberinde daire personelleri ile birlikte Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette; Vergi Dairesi Müdürü Murat Sarıerikli, Başkan Erdal’a Belediye’nin devlete olan katkılarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

Başkan Erdal ise, verginin önemine değinerek, “Vergi ilçe için, ülke için çok önemli” dedi.

Ülkenin kalkınması noktasında verginin öneminin büyük olduğunu belirten Başkan Erdal, “Vergi bilincinin toplumun tüm kesimine yayılması önemli. Bu konuda tüm vatandaşlarımızın da desteği önemlidir” diye konuştu.

“STK ZİYARETLERİ”

Vergi Dairesi Müdürü Murat Sarıerikli, Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş ve Boğazlıyan Ticaret Odası Başkanlığı’nı da ziyaret ederek, vergi haftası ile ilgili bilgiler aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM