• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VERGİ KUTSAL BİR GÖREVDİR

VERGİ KUTSAL BİR GÖREVDİR

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kazandırılması ve kayıt dışının kayıt altına alınması amacıyla her yıl kutlanan vergi haftası ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı.

Ülkemizde geleneksel hale gelen ve her yıl kutlanan Vergi Haftası İlçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

  1. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü V. Mesut Asal ve vergi dairesi personellerini İlçe Kaymakamı Recep Aydın, makamında kabul etti. Kaymakam Aydın, Vergi vermenin vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, Devletin vatandaşlarına hizmetleri vergilerden elde ettikleri gelirlerle yaptığını söyledi.

21-27 Şubat tarihleri arasında kutlanacak Vergi Haftası etkinlikleri başladı.

Bu yıl “Siz Vergiyle Biz Hizmetle Mükellefiz” sloganıyla 33’üncü kez kutlanacak olan Vergi Haftası etkinliklerinde çeşitli programlar düzenlenecek.

Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü V. Mesut Asal ve Vergi Dairesi personelleri Kaymakam Recep Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Vergi Haftası münasebetiyle, bünyesinde görev yapan tüm personelin Vergi Haftası’nı kutlayarak, özverili çalışmalarından dolayı tebrik eden Kaymakam Aydın, verginin önemine dikkat çekerek, ödenen vergilerin tekrar hizmet olarak vatandaşa yansıdığını söyledi.

Devletin hizmetlerini yürütebilmesi için vatandaştan aldığı vergilerle işleri yaptığını, bu nedenle toplanan vergilerin kutsal olduğunu ifade eden Kaymakam Aydın, verginin geleceğimizin inşasında önemli bir etken olduğunu dile getirdi, Devletin vatandaşlarına hizmetleri vergilerden elde ettikleri gelirlerle yaptığını belirterek, “Vergi vermek vatandaşlık görevidir” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM