• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
VERİMLİ BİR YIL OLDU

VERİMLİ BİR YIL OLDU

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, 2021 yılının verimli bir şekilde değerlendirildiğini belirterek, 2022 yılıyla ilgili planlamalarında hazır olduğunu söyledi.

Pandemiye rağmen 2021 yılının Boğazlıyan için dolu dolu geçen bir yıl olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Boğazlıyan bu dönemde krizi bir fırsata çevirerek tarihinin en büyük yatırımlarını bu dönemde aldı” dedi.

Geçtiğimiz yıl, hafızalarda iz bırakan salgından doğal afete ve yatırımdan asayişe kadar bazı önemli olayları sizler için derledik.

2021’DE NELER OLDU

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2021 yılı, dünyada ve ülkemizde önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak kayıtlara geçti. Boğazlıyan Belediyesi Başkan Gökhan Coşar, başkanlığında bir yandan ilçede salgınla mücadelede çalışmaları ile diğer yandan da yatırım ve hizmetleri ile kayıtlara geçen bir yıl oldu.

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2021 yılı, dünyada ve ülkemizde önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak kayıtlara geçti. 2021 yılı içerisinde Boğazlıyan Belediyesi’nce gerçekleştirilen büyük ölçekli ve çok amaçlı yatırımların da yılı oldu.

Son yıllarda büyük bir değişim ve gelişimin yaşandığı Boğazlıyan’da 2021 yılı Boğazlıyan Belediyesi için yine yatırımlar zincirinin bir devamı olarak hafızalarda kaldı.

Uyum ve koordinasyon sağlanarak yatırım ve hizmetlere start verilen 2021 yılında projelendirilen ve Boğazlıyan’ın geleceğine hem ekonomik hem de istihdam sağlayacak projelerde önemli gelişmeler yaşandı.

Türkiye’de en hızlı kurulan OSB’ler arasında yerini alan Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere sosyal ve kültürel projeleri ile belediye hizmetlerinin öne çıktığı bir yıl olan 2021’yi geride bırakırken, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, 2021 yılının verimli bir şekilde değerlendirildiğini belirterek, 2022 yılıyla ilgili planlamalarında hazır olduğunu söyledi, “2021 yılı Boğazlıyan için dolu dolu geçti. Boğazlıyan bu dönemde krizi bir fırsata çevirerek tarihinin en büyük yatırımlarını bu dönemde aldı” dedi.

2021 DE YAŞANAN BAZI GELİŞMELER

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın tarıma desteği sürüyor. 220 milyon liralık yatırımla kapalı devre sulama sistemi hayata geçiriliyor. Yerelden kalkınma hedefiyle çalışmalarını artıran Başkan Coşar, tarımın lokomotifi olan Boğazlıyan’da önemli bir yatırımın daha altına imza attı.

Son yıllarda Yozgat’ın en başarılı belediyesi ile öne çıkan Boğazlıyan Belediyesi; Başkan Gökhan Coşar’ın projeleriyle belediyecilik anlayışını üst seviyeye çıkarmayı sürdürüyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında hazırladığı ‘ Güngörmüşler Yaşam Destek Merkezi’ projesi desteklemeye uygun görülen projeler arasında yerini aldı.

‘İç Anadolu’nun İncisi’ olma yolunda hızla ilerleyen Boğazlıyan’da Belediye tarafından başlatılan ‘Yeşil Atak’ Projesi 2021 yılında da devam etti.

Daha yaşanılabilir bir Boğazlıyan hedefi doğrultusunda ilçenin hemen hemen her bölgesinde yol yapım çalışmaları sürdürülürken, aynı anda birçok noktaya hizmet götürüldü.

Boğazlıyan ekonomisi için büyük önem arz eden ve büyük ölçekli yatırımcıların gelmesi noktasında ilçemizin bel bağladığı Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesine, ilk büyük yatırımcıyla ön tahsis protokolü imzalandı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın İlçede yapılan çalışmalarda en fazla önemsediği konuların başında eğitimin geldiğini vurgulayıp, Boğazlıyan Belediyesi olarak eğitim alanında yapılan her türlü çalışmaya destek vermeye gayret ettiklerini, bu anlamda ilçenin yeni bir eğitim yuvasına daha kavuşacağının müjdesini verdi, ayrıca kreş ve gündüz bakım evi hizmete açıldı.

Batı Karadeniz’de şiddetli yağmurun sebep olduğu sel ve su baskınları nedeniyle Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, toplumsal duyarlılığı harekete geçirerek, sel felaketinden etkilenen vatandaşların yaralarının bir an önce sarılması için yardım kampanyası başlattı.

Boğazlıyan’ın yüz yıllık hayallerini bir bir gerçekle buluşturan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın yol talebi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın tensipleriyle karşılık buldu.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Boğazlıyan Belediyesi koordinatörlüğünde ve Gönül Elçileri Derneği ortaklığında “Erken Okul Terkinin Önlenmesi Gençlik Stratejisi” projesi Çalıştayı Yozgat’ta gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesi Boğazlıyan’da da katma değere dönüştü.

İç Anadolu’nun en büyük hayvan pazarlarından birisi olan Boğazlıyan Canlı Hayvan Pazarı’na Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın talimatı ile elektronik kantar sistemi kuruldu.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, yeni hizmetleri vatandaşlarla buluşturmaya devam etti. İçerisinde nikah ve konferans salonu ile sinema ve tiyatro gösterim kapasitesine sahip olan Kültür Merkezi kapılarını açtı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın vizyoner projeleri arasında yer alan Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi alt yapım işi ihalesi Ankara’da gerçekleştirildi.

Türkiye’de atıksu arıtma tesisi kurulacak ilçeler arasında Boğazlıyan’da yer aldı.

Boğazlıyan Belediyesi mutfağındaki kazanlar, 2021 yılında da Ramazan ayında ihtiyaç sahibi için kaynadı.

Ayrıca, Cenaze hizmetleri ve gasilhane hizmet binası. Bisiklet ve yürüyüş yolu ve Hastane yolu üzerinde tahliye kanalı projeleri tamamlandı.

Boğazlıyan’ın değişimine katkı verecek projeler için görüşme ve diyaloglara önem veren Başkan Coşar, vizyonu, bilgi ve birikimi ile Boğazlıyan’ın geleceğini inşa edecek projeleri kamuoyu ile paylaşan, ayrıca hayata geçen projelerle ve yapımı planlanan projeleriyle sık sık gündeme gelerek, kısa sürede yaptığı çalışmalar ile yine gönüllere dokundu.

KAYMAKAM AYDIN GÖREVE BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Boğazlıyan Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakam Recep Aydın 07 Eylül 2021 tarihinde göreve başladı.

Ayrıca; Boğazlıyan’a bağlı köylerde Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde yol ve içme suyu projeleri ile birçok alanda çalışmalar gerçekleştirildi.

ASAYİŞ

Türkiye’nin en huzurlu ilçeleri arasında yer alan Boğazlıyan da geri bırakılan yılda Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri önemli operasyonlara imza attı. Suç ve suçlara karşı etkin mücadele ortaya koyan güvenlik güçleri geride kalan 2021 yılında başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettirdi

Acısıyla, tatlısıyla geride bıraktığımız 2021 yılında Boğazlıyan da yaşanan bazı önemli gelişmeler bu şekilde yaşanırken, 2022 yılında yatırımları ile ismi öne çıkan, iş ve istihdamın arttığı ve huzurun daha da üst seviyeye çıktığı bir Boğazlıyan dileğiyle…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM