• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VİRÜS VİTES YÜKSELTTİ

VİRÜS VİTES YÜKSELTTİ

Boğazlıyan da son günlerde artan Korono virüs dolayısıyla bir dizi önlemler alındı. Düğün ve Nişan saatleri sınırlandırılırken, 26 ev karantinaya alındı.
                Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, korona virüs salgını nedeniyle vatandaşlara tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulundu. Vatandaşların maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymalarının önemine dikkat çeken Kaymakam Okumuş, korona virüsü vakaları hakkında açıklamada bulunup, korunma tedbirlerinin hassasiyetle uygulanması gerektiği uyarısında bulundu.

İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, başkanlığında, kurul üyelerinin katılımı ile olağanüstü toplandı.

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip korona virüs (COVİD-19) salgını nedeniyle Boğazlıyan’da da bir dizi kararlar alındı.

DÜĞÜN SAATLERİ SINIRLANDIRILDI

“İlçemiz genelinde yapılacak olan nişanların, kınaların, düğünlerin 01.09.2020 tarihine kadar üç saat ile sınırlı olmasına, 01.09.2020 tarihi itibariyle yapılacak olan nişanların, kınaların, düğünlerin saat 19.30-22.30 arasında yapılmasına,

İlçe Sağlık Müdürlüğünce yapılan filyasyon çalışmalarında, COVİD-19 hastası olan kişilerle temaslı olup, hane adresleri belirtilen; İlçemiz Merkez Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan 6 hane, Sırçalı Beldesinde 16 hane ve Belören Köyünde 4 hanenin ikinci bir karara kadar karantinaya alınmasına,

Karantina kararı uygulanan ve izolasyona tabi tutulan hanelerin izolasyon şartlarına uyulup uyulmadığının kolluk kuvvetlerince günde 1 defa farklı saatlerde denetlenmesine ve hanelerde bulunan vatandaşların oluşabilecek ihtiyaçlarının VEFA Sosyal Destek Grubunca karşılanmasına, aykırı hareket edenler hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195 Maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına,” Oy birliği ile karar verildi.

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, korona virüs salgını nedeniyle vatandaşlara tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunarak, vatandaşların maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymalarının önemine dikkat çekti.

Kaymakam Okumuş, korona virüsü vakaları hakkında açıklamada bulunup, korunma tedbirlerinin hassasiyetle uygulanması gerektiği uyarısında bulundu.

Bu salgının alınan tedbirler neticesinde etkisini kaybettiğine işaret eden Kaymakam Okumuş, “Mutlak suretle tedbirleri elden bırakmamaya özen göstererek, sağlıklı yaşamayı devam ettirmeliyiz. Pandemi tedbirleri denetimleri artırıldı. Amacımız vatandaşlarımızın sağlığının korunmasıdır. Maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyulması gerekir” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM