• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
VİZYONER PROJENİN İHALESİ YAPILDI

VİZYONER PROJENİN İHALESİ YAPILDI

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın vizyoner projeleri arasında yer alan Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi alt yapım işi ihalesi Ankara’da gerçekleştirildi.

Başkan Coşar; Boğazlıyan’ımız için atılan bu büyük adım ilçemize ve bölgemize hayırlı olsun.

Boğazlıyan’ın en önemli projelerinden biri olan Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi yol, atık su, yağmur suyu, içme suyu ve telekom alt yapı yapım işi ihalesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda gerçekleştirildi.

İhale için 9 firma müracaatta bulunurken, bunlardan 4’ü ihaleye girdi. İhaleyi alan firma yüzde 55 kırım yaparak ihaleyi kazanan taraf oldu. Resmi sözleşme ve prosedürün tamamlanmasının ardından ihaleyi alan firma kamuoyu ile paylaşılacak.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Organize Sanayi Bölgesinin altyapı ihalesinin Ankara’da gerçekleştirildiği söyledi.

Bozkırın güzel ilçelerinden birisi olan Boğazlıyan’a insanları hayata bağlayan proje ve yatırımları ile gönüllere dokunan Boğazlıyan OSB’nin baş mimarı Başkan Gökhan Coşar’ın azim ve gayretleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay’ın da destekleriyle OSB’de büyük bir adım daha geride kaldı.

“Boğazlıyan’ımız için atılan bu büyük adım ilçemize ve bölgemize hayırlı olsun” diyen Başkan Coşar, “Göreve geldiğimiz günden itibaren yoğun çaba harcadığımız Organize Sanayi Bölgesi’nde İlçemize sinerji oluşturmasına yönelik olarak hazırlanan Boğazlıyan OSB, 357 sicil numarası ile tüzel kişiliğini alıp resmi olarak kurulup, imar planı ve parselizasyon planlarının da hazırlanmasının ardından alt yapı ihalesinin gerçekleşmesini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız aracılığıyla sağladık. Yatırımcılarımızı, iş insanlarımızı Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesine yatırım yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Boğazlıyan’ın potansiyeline ve ilçe ekonomisine de büyük katkı sağlayacak olan  Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ile birlikte ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi için OSB’nin önemini bir kez daha vurgulayan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Söz verdiğimiz gibi; “Boğazlıyan OSB ile inşallah çok daha güçlü bir büyümeyi yakalamış olacağız. Bu büyümenin temelinde de yatırımlar olacak. Bu yatırımlar vatandaşımıza, gençlerimize yeni iş kapıları açacak. Kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi ilçemizde büyük bir istihdam yaratarak işsiz gençlerimize de iş kapısı olacak. Boğazlıyan’ın bereketli toprakları ve çok büyük bir potansiyeli var. Tarımdan sanayiye yetişecek olan ürünler işlenerek ekonomimize de büyük katkı sağlayacak. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM