• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,0407
  %0,23
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
YAĞIŞLI HAVA GELİYOR

YAĞIŞLI HAVA GELİYOR

Yurdumuzun kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden inen İzlanda kökenli alçak basınç merkezi ve bu merkeze bağlı cephe sistemlerinin etkisine girmesi bekleniyor.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü tahminlerine göre, 23.12.2019 Pazartesi günü Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu bölgeleri ile Batı ve Orta Karadeniz bölümünde beklenen yağışların Ege ve Akdeniz kıyı illerinde gök gürültülü sağanak şeklinde ve kuvvetli olacağı, rüzgarın ise güney ve güneybatı yönlerden Karadeniz bölgesinin iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına şeklinde (60-90 km/saat) esmesi bekleniliyor.

Bugün Yozgat’la birlikte Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Sivas çevrelerinde sabah saatlerinden sonra zamanla aralıklı yağmurlu geçeceği, rüzgarın ise güney ve güneybatı yönlerden fırtına, zaman zaman kuvvetli fırtına şeklinde eseceği, salı günü doğu kesimlerinde etkisini azaltarak devam ettirmesi ve aynı günün akşamında hafiflemesinin beklendiği, yağışların bu hafta sonuna kadar yurdun büyük bölümünde yağmur ve sağanak şeklinde etkili olmaya devam edeceği, ancak bu yağışların hafta ortasından itibaren iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde meydana geleceği tahmin ediliyor.

BOĞAZLIYAN DA HAVA DURUMU

Öte yandan; Boğazlıyan bugün yağmurlu en yüksek 11, en düşük 0 derece, Salı günü yağmurlu, en yüksek 7, en düşük 1 derece, Çarşamba günü ise karla karışık yağmurlu en yüksek 5 en düşük  eksi 1 derece dolayında seyretmesi bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM