• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YAMAÇLI BELEDİYESİ GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

YAMAÇLI BELEDİYESİ GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Şaban Altıntaş başkanlığındaki Yamaçlı Belediyesi, projeleri ve çalışmalarının yanında belde halkıyla oluşturduğu gönül bağını Yamaçlı’nın tamamını kapsayan uygulamalarıyla daha da güçlü hale getiriyor.

Bir yandan tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de görülen koronavirüs salgınında virüsle mücadele kapsamında önemli çalışmalar gerçekleştiren Başkan Altıntaş, diğer yandan pandemi sürecinde kapatılan okulların çevre düzenlemesi ile de belde de örnek çalışmalara imza atıyor.

BELEDİYE HİZMETLERİNDEN OKULLARA

Yamaçlı Belediyesi gelen talepleri değerlendirerek gerçekleştirdiği çalışmalarda beldedeki eğitim kurumlarının çevre düzenleme işlemlerini gerçekleştiriyor.

Her fırsatta Yamaçlı’da hayata geçirilen ve geçirilmesi planlanan projelerle vatandaş odaklı hizmet anlayışının altını çizen Başkan Şaban Altıntaş, projeleri ve hizmetleriyle de vatandaşların gündelik yaşantısına dokunarak, gönül belediyeciliğinin örneklerini sunuyor.

EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Şaban Altıntaş, başkanlığında sosyal ve kültürel birçok projeye imza atan Yamaçlı Belediyesi geleceğimizin teminatı çocukların eğitim gördüğü yuvalarda yaptığı çalışmalar ile de gönüllerine dokunmaya devam ediyor.

Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, gönül belediyeciliği, sosyal belediyecilik ve hizmet belediyeciliği şiarıyla hareket ettiklerini söyledi.

“Her zaman hizmet üretme gayretindeyiz” diyen Altıntaş, “Yozgat’ın en büyük beldelerinden olan Yamaçlı’mızda daha fazla hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Belde halkımızdan da bize gelen talepleri yerine getirerek büyük bir aile olmanın gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar halkımızla gönül dilini kullanarak güçlü bir iletişim kurduk. Bu iletişim bundan sonraki süreçte de devam edecek” dedi.

Başkan Altıntaş, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha sağlıklı ve temiz ortamda yaşamalarını sağlamak için yoğun çaba gösterdiklerini işaret ederek, “Geleceğimizin teminatı çocukların daha temiz ve nezih ortamda eğitim alma ve eğitim ihtiyacının giderilmesinde de çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Eğitim geleceğimizdir. Bizler de Belediye olarak eğitime elimizden geldiği imkanlar ölçüsünde destek veriyoruz. Bu kapsamda; İsmet İnönü İlkokulu bahçesinin 650 metrekarelik bahçe duvarını yeniledik. Belediye olarak, eğitime yapılan yatırımın geleceğe atılan en büyük yatırım olduğu inancıyla katkılarda bulunduk. Bu vesile ile yenilenen okullarımızın öğrencilerimize, ailelerine ve tüm eğitim camiasına hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

MÜCADELE SÜRÜYOR

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de görülen koronavirüs salgınında virüsle mücadelenin sürdüğünü de değinen Başkan Altıntaş, vatandaşların her zamankinden daha fazla hijyene dikkat etmelerini isteyerek, sosyal mesafe kurallarına uyulmasını istedi, maske takılmasının önemine dikkat çekti.

Başkan Altıntaş, koronavirüs salgınının görülmesinin ardından belde de daha fazla temizlik hizmetlerine ağırlık verdiklerini belirterek, “Salgınla mücadelemiz aralıksız sürüyor. İnşallah kurallara uyarak, hep birlikte bu salgının üstesinden geleceğiz” dedi.

İYİ HİZMET GÜZEL MEKANDA VERİLİR

Başkan Altıntaş, ayrıca Yamaçlı Belediyesi hizmet binasının dış cephesinin yenilendiğini ve bina içerisinde de küçük rütuşlar ve tadilattan sonra yeni bir çehreye büründüğünü belirterek, “Belediye hizmet binamız restorasyon ve tadilat çalışmaları ile yeni bir görünüm kazandı” ifadelerinde bulundu.

VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Bu arada; belde halkı ise başta; sıcak asfalt ve kilit parke yol projesi, belediye hizmetleri ile okulların bakım ve onarımı üstlenip, eğitime verdiği destekten dolayı Başkan Şaban Altıntaş’a teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM