• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,93
 • ALTIN
  %-0,17
 • BIST
  %1,96
YAMAÇLI SMA HASTASI’NA NEFES OLUYOR

YAMAÇLI SMA HASTASI’NA NEFES OLUYOR

Boğazlıyan’ın ve bölgenin en büyük kasabalarından birisi olan Yamaçlı’da eğitim ihtiyacının giderilmesinde de aktif rol oynayarak gönülleri fetheden Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, Yamaçlı Ortaokulu’nca hazırlanan ‘Her İlmek Bir İyiliktir’ projesine destek oldu.

1 yaşındaki SMA TIP 1 ölümcül kas hastası Kaan Efe için düzenlenen kermesten elde edilen 26 Bin 780 TL. minik bebeğe nefes olması için valilik izinli açılan hesaba aktarıldı.

Başkan Altıntaş; “Her İlmek Bir İyiliktir Projesi” kapsamında 1 yaşındaki SMA TIP 1 ölümcül kas hastası Kaan Efe’nin sağlığına kavuşması için destek çağrısı yaptı.

Yamaçlı Kasabası ortaokullarınca 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı projesi kapsamında düzenlenen ‘Her İlmek Bir İyiliktir Projesi’nde öğretmen ve öğrenciler tarafından projelendirilen ve Yamaçlı Belediyesi tarafından finanse edilen kermes düzenlendi.

                Yamaçlı da düzenlenen kermese aileleri ile birlikte gelen Yamaçlılı çocuklar, huzur dolu bir gün geçirdiler.

Çocukların ve ailelerin büyük ilgi gösterdiği ve Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa; Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kocakaya da katılarak huzur dolu kermese ortak oldular.

“YAMAÇLI KALPLERE DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR”

Yamaçlı’da Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, öncülüğünde başlayan sosyal ve kültürel etkinliklere bir yenisi daha eklendi.

Yamaçlı Kasabası ortaokullarınca eğitim projesi kapsamında düzenlenen ‘Her İlmek Bir İyiliktir Projesi’nde öğretmen ve öğrenciler tarafından projelendirilen ve Yamaçlı Belediyesi tarafından finanse edilen kermesten elde edilen gelirler 1 yaşındaki SMA TIP 1 ölümcül kas hastası Kaan Efe’ye umut olacak.

El emeği göz nuru ürünler ile veliler ve halkın katkılarıyla hazırlanan çeşitli gıda ürünlerinin de yer aldığı kermes ile ilgili bir açıklama yapan Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, “Kıymetli misafirlerimiz ve kasaba halkımızın destekleri ile kermeste 26 Bin 780 TL bağış toplanmış ve toplanan bağışın tamamı 1 yaşındaki SMA TIP 1 ölümcül kas hastası Kaan Efe bebek için valilik izinli hesabına gönderilerek Kaan Efe bebeğe nefes olunmuştur” dedi.

“Çocuklar bizim geleceğimizdir” diyen Altıntaş, “Çocuklarımızı hayata tutuşturmak ve bu kapsamda iyilikte yarışmak için burada toplandık. Yamaçlı’da okullarımızın hazırladığı bu anlamlı proje dolayısıyla tüm emeği geçenler ile Boğazlıyan Kaymakamı sayın Recep Aydın, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı sayın Gökhan Şahin ve MYO Müdürü sayın Doç. Dr. Mustafa Kocakaya ile etkinliğimize katılan herkese teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

-BAŞKAN ALTINTAŞ; “ÇAĞRI YAPTI”-

Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, Türkiye’nin en küçük SMA TIP 1 ölümcül kas hastalarından olan Kaan Efe için dayanışma çağrısında bulundu, minik bebeğin sağlığına kavuşması için destek istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM