• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,15
 • BIST
  %2,74
YAMAÇLI’DAN DOĞAYA KATKI

YAMAÇLI’DAN DOĞAYA KATKI

Yaptığı çalışmalar ve enerjisiyle dikkatleri üzerine toplamayı sürdüren Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, “Her şey daha güzel bir Yamaçlı için” çıktığı yolda hizmetleri ile takdir toplamaya devam ediyor.  Tarım ve Orman Bakanlığı ile görüşmelerini artıran Başkan Altıntaş, yeşil alan çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda; 82 Bin adet fidan toprakla buluşturulurken, 4 bin dönüm üzerine tahsis edilen alana ise 250 Bin adet fidan toprakla buluşturulacak.

Yamaçlılı hemşerilerinin daha temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşaması için büyük bir özveriyle çalışan, örnek proje ve işlere imza atan Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, yaptığı çalışmalar ile gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Siyasi çalışmalar içinde ‘en renkli kare’ olarak dikkatleri üzerinde toplayan Başkan Altıntaş, doğa sevgisini de ön planda tutup, insana hizmeti zihnen ve bedenen zinde tutmayı sürdürüyor.

Boğazlıyan’ın ve Yozgat’ın en büyük beldelerinden olan Yamaçlı’da Başkan Şaban Altıntaş’ın gözetiminde Yamaçlı Belediyesi, birçok alanda çalışmalarını yürütürken, yeşil alan çalışmalarına da büyük önem veriyor, çalışmalarına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor.

Beldede sosyal yaşam alanlarının kalitesini artırmak için  önemli adımlar atan Başkan Altıntaş, belde genelinde yeşillendirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda; Tarım ve Orman Bakanlığı ile görüşmelerini artıran Başkan Altıntaş, yeşil alan çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. 82 Bin adet fidan toprakla buluşturulurken, 4 bin dönüm üzerine tahsis edilen alana ise 250 Bin adet fidanın toprakla buluşturularak doğaya büyük katkı sağlayacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kasabamızın yarınlarımızın geleceği için Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapmış olduğumuz ‘orman çalışması’ kapsamında  toprakla buluşturulan 82 bin adet fidanımızı Bölge Şefimiz Ayfer hanım ile yerinde inceledik. Ayrıca; boşta olan 4 bin dönüm arazimizi de orman alanı olarak tahsis ettik. Buraya 250 Bin adet yeni dikilecek fidanlarımız kasabamıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Dikilen her bir fidanın geleceği inşa ettiğine değinen Altıntaş, “Sosyal yaşam alanlarımızın kalitesini artırırken, daha yeşil bir Yamaçlı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cadde cadde, sokak sokak ağaçlandırma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Kişi başına düşen yeşil miktarını her geçen gün daha da artırmayı hedefliyoruz.

İnsanların daha iyi yaşaması, daha sağlıklı yaşaması için insanları bilgilendirmek, bilinçlendirmek için bu tür çalışmalar ve dikilen her bir fidan çok kıymetli ve önemlidir. Çünkü insanlar hava olmadan, su olmadan, yeterli besin kaynağına ulaşmadan ve bunlara temiz sahip olmadan yaşama şansı yoktur. Bu her canlı için başta insan olmak üzere doğada yaşayan tüm canlılar için önemlidir.

Ayrıca dikilen bu fidanların  ve doğal güzellikleri koruması, çevre temizliği konusu da çok önemlidir. Bir yandan belediye hizmetlerini sürdürürken diğer yandan da daha güzel, daha yeşil alanların oluşturulması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM