• DOLAR
  13,5486
  %0,14
 • EURO
  15,3618
  %0,29
 • ALTIN
  790,22
  %0,16
 • BIST
  1.979,83
  %-5,08
YAMAÇLI’DAN MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜNE DESTEK

YAMAÇLI’DAN MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜNE DESTEK

Yamaçlı  Belediyesi 11 Kasım ağaçlandırma seferberliği kapsamında 81 ilde 11 milyon fidan dikimi kampanyasına destek verdi. ‘Geleceğe nefes’ sloganıyla gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Yamaçlı da Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, kurum yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler tarafından Bin Adet çam ağacı dikimi gerçekleştirildi.

Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, “Geleceğe Nefes” seferberliği kapsamında vatandaşlarla birlikte fidan dikimine katılarak,  Yamaçlı’nın bereketli topraklarıyla buluşturdu.

Yamaçlı Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 11 Kasım ağaçlandırma seferberliği gününe özel ağaçlandırma çalışması yaptı.

Yamaçlı Mehmet Akif İlkokulu’nda düzenlenen programa Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, kurum yöneticileri, imamlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, “Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen bu projeye Yamaçlı Belediyesi olarak biz de destek vermekten büyük mutluluk ve onur duyuyoruz” dedi.

“Geleceğe Nefes” sloganıyla 81 ilde 11 milyon fidan dikim kampanyasına destek veren Yamaçlı Belediyesi’nce Bin adet fidanının dikimini gerçekleştirdi. Öğrencilerin de minik elleriyle fidan dikimi yaptığı etkinlik yoğun ilgi gördü.

Fidan dikim etkinliğine katılanlara teşekkür eden Başkan Altıntaş, “Bunu korumak ve daha da yukarılara taşımak hepimizin görevi. Çocuklarımıza daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir çevre bırakmak adına bu projeye destek verdik. Bu kapsamda farklı cinslerde olmak üzere 1000 adet fidanı toprakla buluşturacağız. Bu etkinliğe gelerek fidanlara bizimle can suyu veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM