• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
Yapılandıran herkes kazanacak

Yapılandıran herkes kazanacak

Boğazlıyan’da Yozgat Defterdarı Erdoğan Yıldıraner,  yeni Yapılandırma Kanununu ile vatandaşların kesinleşmiş borçlarına ödeme kolaylığı getirildiğini söyledi.

Yeni Yapılandırma kamuya olan borçlar, Kanunun sunduğu imkânlardan yararlanmak suretiyle yapılandırabilecek ve vatandaşlar ekonomik faaliyetlerini daha kolay yürütebilecek.

“Devlet de millet de kazanacak”

Türkiye’de her kesimi yakından ilgilendiren torba yasa ile kangrenleşen sorunlara neşter vuruluyor. Yeni Paket piyasalardaki hareketliliği artırırken ekonomik büyümeye de katkı sağlayacak.

“Defterdar Boğazlıyan’da Bilgilendirdi”

Yozgat Defterdarı Erdoğan Yıldıraner, beraberinde Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü Murat Sarıerikli ile birlikte, Mali Müşavirler,Ticaret Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası mensuplarıyla Yapılandırma Kanunu hakkında istişarelerde bulundu, bilgiler aktardı.

Yeni Yapılandırma Kanununu ile kesinleşmiş borçlara ödeme kolaylığı getirdiğinin altını çizen Yozgat Defterdarı Erdoğan Yıldıraner, yeni Yapılandırma Kanunuyla vatandaşların kamuya olan borç yükünün azalacağını ve borçların taksitler halinde ödenebileceğini söyledi.

Toplumun her kesimine hitap eden Kanunu vatandaşlara anlatmak, azami seviyede yararlanılmasını sağlamak amacıyla gerekli tanıtım faaliyetlerinin sürdürüldüğünü ifade eden Defterdar Yıldıraner, “Defterdarlık olarak tüm personelimiz ile Kanunu anlatmak ve uygulamak üzere hazır bulunuyoruz. Yeni Yapılandırma Kanunu kesinleşmiş borçlara ödeme kolaylığı getiriyor” dedi.

Yapılandırma Kanunuyla, vatandaşların kamuya olan borç yükünün azalacağını ifade eden Defterdar Yıldıraner, “Yapılandırılan borçların peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde ayrıca indirimler yapılacak. Borçlar taksitler halinde ödenebilecek. Vergi ihtilafları sonlandırılacak. Devam eden vergi incelemeleri için Kanundan yararlanılabilecek.

Bu kadar çeşitli alanlarda düzenleme yapan ve toplumun her kesimine hitap eden Kanunu vatandaşlarımıza anlatmak, Kanundan azami seviyede yararlanılmasını sağlamak amacıyla gerekli tanıtım faaliyetleri başlatılmıştır. Vatandaşlarımız, kamuya olan borçlarını Kanunun sunduğu imkânlardan yararlanmak suretiyle yapılandırabilecek ve ekonomik faaliyetlerini daha kolay yürütebilecek” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM