• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
YAPILANDIRMA BAŞVURULARI BAŞLADI

YAPILANDIRMA BAŞVURULARI BAŞLADI

YAPILANDIRMA BAŞVURULARI BAŞLADI

17 Kasım’da yürürlüğe giren, kamuya olan borçların yeniden yapılandırılmasını öngören düzenlemede başvurular başladı.

Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürlüğü, 17 Kasım’da yürürlüğe giren, kamuya olan borçların yeniden yapılandırılmasını öngören düzenlemede başvuruların başladığını duyurdu.

Kanundan yararlanarak borçlarını yapılandırmak isteyenlerin 31 Aralık 2020’e kadar başvuruda bulunması gerektiğini belirten Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdür vekili Hüseyin Kaya, başvuruların Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi ve e-devlet üzerinden yapılabildiği gibi, şahsen veya posta yoluyla yapılan başvuruların kabul edileceğini belirtti.

Bu kapsamda; Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürlüğü  olarak ta 17 Kasım’da yürürlüğe giren, kamuya olan borçların yeniden yapılandırılmasını öngören düzenlemede başvuruların alınmaya başladığını ifade eden Kaya, “Vergi, trafik cezaları, prim dahil olmak üzere kamu alacaklarında yeniden yapılandırma imkanı getiren düzenleme 17 Kasım’da Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmişti. Buna ilişkin uygulama tebliği ise 27 Kasım’da yayınlanmıştı.

GİB tarafından daha önce yayınlanan bilgi notuna göre, vergi dairesine ödenmemiş vergi ve diğer borçlara bağlı gecikme zamları ve faizleri yerine Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi) oranında güncelleme yapılabiliyor.

Pandemi dolayısıyla vergi dairelerinde kalabalıkların oluşmaması için başvurular, Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi ve e-devlet üzerinden de yapılabiliyor.

Borçlar; 6-9-12 ve 18 taksitle her iki ayda bir ödenecek. Ayrıca ilk iki taksitin süresinde ödenmesi gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM