• DOLAR
  13,5582
  %0,64
 • EURO
  15,3060
  %0,23
 • ALTIN
  799,00
  %0,69
 • BIST
  1.912,89
  %-4,89
YAPILANDIRMA UYARISI

YAPILANDIRMA UYARISI

Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürlüğü 01 Mart’ta sona erecek olan borçların yeniden yapılandırılmasını öngören düzenlemede başvuruların sona ereceğini duyurdu.

17 Kasım’da yürürlüğe giren, kamuya olan borçların yeniden yapılandırılmasını öngören düzenlemede başvurular devam ediyor.

Bu kapsamda; Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürlüğü, 17 Kasım’da yürürlüğe giren, kamuya olan borçların yeniden yapılandırılmasını öngören düzenlemede başvuruların devam ettiği bilgisini paylaştı ve yapılandırmanın 01 Mart 2021 tarihinde sona ereceği uyarısında bulundu.

Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdür vekili Hüseyin Kaya, yaptığı açıklamada; kanundan yararlanarak borçlarını yapılandırmak isteyenlerin 01 Mart 2021 tarihine kadar başvuruda bulunması gerektiğini, başvuruların Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi ve e-devlet üzerinden yapılabildiği gibi, şahsen veya posta yoluyla yapılan başvuruların kabul edileceğini ifade etti.

Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürlüğü  olarak 17 Kasım’da yürürlüğe giren, kamuya olan borçların yeniden yapılandırılmasını öngören düzenlemede başvuruların alınmaya devam ettiği bilgisini paylaşan Kaya, “Vergi, trafik cezaları, prim dahil olmak üzere kamu alacaklarında yeniden yapılandırma imkanı getiren düzenleme 17 Kasım’da Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmişti. Buna ilişkin uygulama tebliği ise 27 Kasım’da yayınlanmıştı.

GİB tarafından daha önce yayınlanan bilgi notuna göre, vergi dairesine ödenmemiş vergi ve diğer borçlara bağlı gecikme zamları ve faizleri yerine Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi) oranında güncelleme yapılabiliyor.

Pandemi dolayısıyla vergi dairelerinde kalabalıkların oluşmaması için başvurular, Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi ve e-devlet üzerinden de yapılabiliyor.

Borçlar; 6-9-12 ve 18 taksitle her iki ayda bir ödenecek. Ayrıca ilk iki taksitin süresinde ödenmesi gerekiyor. Başvurular 01 Mart 2021 tarihinde sona erecek “ifadelerinde bulundu.

26.02.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM