• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YARALARI BİRLİKTE SARIYORUZ

YARALARI BİRLİKTE SARIYORUZ

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Boğazlıyan Kaymakamlığı ve Boğazlıyan Belediyesinin çağrısı ile vatandaşlar depremzedeler için yardım seferberliğini sürdürürken, Deprem bölgelerinden ilçemize gelen depremzede aileler, devlet yurtlarına yerleştirildi.

İlçe Kaymakamı Recep Aydın başkanlığında Belediye Başkanı Gökhan Coşar ve ilçede oluşturulan heyet tarafından misafir edilecek depremzedelerin en hızlı ve sağlıklı şekilde devlet yurtlarına yerleştirilmesi noktasında çalışmaların ardından onlarca aile Boğazlıyan’a geldi.

-“KAYMAKAM AYDIN VE BAŞKAN COŞAR DEPREMZEDE AİLELERİ ZİYARET ETTİ”-

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, beraberinde Belediye Başkanı Gökhan Coşar ve kurum yetkilileri ile birlikte deprem bölgelerinden ilçemize gelen depremzede ailelerin misafir edildiği Zeynel Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

-“YÜZLERCE KİŞİYİ MİSAFİR EDİYORUZ”-

Yurtta barınma, yemek, sağlık ve her türlü ihtiyaçları karşılanmaya başlanan depremzede aileler ile bir süre görüşen Kaymakam Aydın, depremzede ailelere geçmiş olsun dileklerini ileterek, devletin ve tüm Boğazlıyanlıların depremzede vatandaşlarının yanında olduğunu vurguladı, hem buradaki ailelere hem de deprem bölgesindeki vatandaşlara yardımların devam edeceğini  söyledi.

Deprem bölgesinden gelecek ailelerin misafir edilmesi için hazırlıklara hızlı bir şekilde başladıklarını aktaran Aydın, “İlk etapta gelen misafirlerimizi yurtlarımıza yerleştirdik. Konaklama ile birlikte kılık kıyafettir, yiyecek, yemek, ilaç, tedavi gibi tüm ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Tüm kamu kurumlarımız burada misafir etmeye başladığımız depremzede ailelerimizin yanındayız. Gece gündüz demeden 24 saat olarak onlar için seferber olmuş durumdayız” dedi.

Herhangi bir mağduriyet olmaması için titizlilikle çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Aydın, “Misafirlerimizin tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Ben bu anlamda Boğazlıyan halkına da çok teşekkür ediyorum.  Hemşehrilerimizin özveri ve gayreti ile depremden etkilenen vatandaşlarımıza, desteklerini esirgemeyen tüm herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“Devletin tüm gücünü ve imkanlarını bu yurtlarda onlar için seferber etmiş durumdayız” diyen Aydın, “Şu ana kadar Boğazlıyan’da yaklaşık 202 kişiyi misafir ediyoruz. Deprem bölgelerinden Boğazlıyan’a gelen ve evlerde misafir olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için kaymakamlığımızla ve bizlerle irtibata geçerse, ailelerimize daha iyi hizmet etmiş oluruz. Bu konuda vatandaşlarımızın da hassas davranması son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

-“BAŞKAN COŞAR; GÜN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜ”-

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’da depremzede ailelere geçmiş olsun dileklerini iletti, Boğazlıyan olarak, belediye olarak yanlarında olduklarını vurguladı, “Gün birlik ve dayanışma günü. Asrın felaketini el birliği ile yaraları saracağız. Desteklerinden dolayı kurumlarımız başta olmak üzere STK’lara ve tüm Boğazlıyan halkına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kaymakam Recep Aydın ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın ziyaretine Belediye Başkan Yardımcısı Latif Manyas, İlçe Emniyet Müdür V. Başkomiser Mustafa Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ve İlçe Müftüsü Atıf Akşit, eşlik etti.

Öte yandan Boğazlıyan halkı depremzede vatandaşlar için seferber olurken, toplanan ayni yardımlar Boğazlıyan Kapalı Spor Salonu ve Boğazlıyan Belediyesi Fuat Oktay Yüzme Havuzu Tesisleri ve Okullara teslim ediliyor. Burada ürünler guruplarına göre ayrıştırılıyor.

-“BİLGİ KİRLİLİĞİNE DİKKAT”-

Bu arada kaynağı resmi makamlarca yapılmayan bilgilere dikkat edilmemesi istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM