• DOLAR
  8,6482
  %0,24
 • EURO
  10,1591
  %0,41
 • ALTIN
  494,25
  %0,42
 • BIST
  1.399
  %0,94
YARDIM SEFERBERLİĞİ

YARDIM SEFERBERLİĞİ

SMA Hastası 18 Aylık Yiğit Alp Avşar için Yozgat’ta yardım programı düzenlendi. SMA Hastası Yiğit Alp’in tedavisine destek olmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan kermesi ziyaret eden Vali Ziya Polat ve Eşi Pınar Filiz Polat, Yiğit Alp’e Allah’tan acil şifalar dileyerek kermese destekte bulundu.

Yozgatlı SMA Tip1 hastası 18 aylık Yiğit Alp Avşar için yardım programı düzenlendi.

SMA Hastası Yiğit Alp’in tedavisine destek olmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan kermesi ziyaret eden Vali Ziya Polat ve Eşi Pınar Filiz Polat Hanımefendi, Yiğit Alp’e Allah’tan acil şifalar dileyerek, kermese destekte bulundu.

Minik Yiğit’in iyileşmesi için başlatılan yardım kampanyası Yozgat’ta adeta seferberliğe dönüşürken, Yozgat Belediyesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi, STK’lar, esnaflar, ev hanımları, siyasiler minik Yiğit Alp için tek yürek oldu.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kermesi vatandaşlar gün boyu ziyaret etti, Yiğit Alp’e destek olmak için kermes alanına koştu.

Yiğit Alp’in ailesi tarafından başlatılan ve valilik izinli olan yardım kampanyası devam ederken, tedaviyi alabilmesi için 2 yaşından önce gerekli paranın toplanması ve minik Yiğit Alp’in zolgensma tedavisini görebilmesi için yurt dışına gitmesi gerekiyor.

İzmir’in Menemen ilçesinde yaşayan Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası 18 aylık Yozgatlı Yiğit Alp Avşar’ın tamamen iyileşmesi için yurt dışında ‘zolgensma gen tedavisi’ görmesi gerektiği öğrenildi.

“VALİ POLAT ZİYARET ETTİ”

Yozgat Valisi Ziya Polat’ta kermesi ziyaret etti.  SMA Hastası Yiğit Alp’in tedavisine destek olmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan kermesi ziyaret eden Polat ve Eşi Pınar Filiz Polat, Yiğit Alp’e Allah’tan acil şifalar dileyerek kermese destekte bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM