• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
YARIŞMALARA UZUNLU DAMGASI

YARIŞMALARA UZUNLU DAMGASI

UZUNLU’LU ÖĞRENCİLERİN BAŞARISI GÖZ KAMAŞTIRDI

İlçe ve ulusal yarışmalarda başarılı olan Uzunlu Beldesi Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri ödüllendirildi.

2021-2022 Eğitim ve öğretim yılında ulusal, il ve ilçe şiir, slogan ve resim yarışmalarında dereceye giren İlçemiz Uzunlu Beldesi Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Uzunlu Belediye Başkanı Okan Yaşar Elbaşı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Okul Müdürü M. Ayfer Dalaslan, okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar ile veli ve öğrencilerin katılımıyla öğrenciler ödüllerini aldı.

İlçe Kaymakamı Recep Aydın, öğrencilerin eğitim ve öğretimin yanında sosyal etkinliklere katılmaları, yeteneklerinin ve becerilerinin gelişmesine katkıda bulunması açısından son derece önemli olduğunu belirttiği açıklamasında; “Öğrencilerimizin evrensel ve insani değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı toplumsal hayata aktif katılan bireyler olarak yetişmesi ve potansiyellerinin farkına varmasını sağlayan bu tür yarışmalara katılım büyük önem arz etmektedir.       Öğrencilerimizin başarılarını tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi teşvik eden ve başarılara imza atmasını sağlayan Uzunlu Cumhuriyet Ortaokulu müdürü, öğretmenleri ve emeği geçenleri de kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından Karayolu Trafik Güvenliği  2021-2023 Eylem Planı çerçevesinde düzenlenen slogan yarışmasında İl Birincisi olan Mustafa Aslan ve Boğazlıyan Belediyesi tarafından düzenlenen “10 Nisan Milli Şehit Kaymakam Kemalbey’i Anma” etkinlikleri çerçevesinde şiir dalında İlçe 1.cisi olan Seher Naz Vural’ın hediyesini Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm konulu şiir yarışmasında 1. olan Hülya Ata, Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Slogan yarışmasında 1. olan Zeynep Zehra Demir, Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm konulu resim yarışması 1.cisi Seher Naz Vural’a hediyeleri Uzunlu Belediye Başkanı Okan Yaşar Elbaşı Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “OKUYOZ” projesi çerçevesinde düzenlenen “Kitap Kurdu” yıl içerisinde en çok kitap okuyan okul  1.cisi Hülya elbaşı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinliklerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Boğazlıyan Belediyesi işbirliğince düzenlenen “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mektup” konulu şiir yarışmasında İlçe 2.olan Özlem Su Kara’ya ise hediyeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, tarafından veridi.

Program sonunda günü anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM