• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
YATIRIMCININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

YATIRIMCININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında Yozgat’ta 92 projeye verdiği 43 Milyon TL’lik hibe desteği ile yatırımcının yüzünü güldürürken, 766 kişiye ise istihdam sağladı.

Bakanlığın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, tabandan tavana doğru yaklaşımı ile bir yandan istihdama diğer yandan da ekonomi ve yeni işletmelerin ortaya çıkmasına vesile oluyor.

Tarım Bakanlığı’nın doğrudan destek programı dahilinde her yıl bütün illere yapılan doğrudan yardımlardan Yozgat geneli de nasibini aldı.

Bu kapsamda; Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında Yozgat’ta 92 projeye verdiği 43 Milyon TL’lik hibe desteği ile yatırımcının yüzünü güldürürken, 766 kişiye ise istihdam sağladı.

Program kapsamında gerçekleştirilen tarıma dayalı ekonomik yatırımlarla tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla uygulamaya koyulan projeler iş ve aş olarak yansıyor.

Kalıcı sürdürülebilir istihdam kabiliyeti olan ve üretime dönük yeni işletmelerin çıkmasıyla birlikte ülke ekonomisine de katkı sağlanırken, doğrudan destek ile tarımsal kalkınma güvence, proje ve sağlıklı projelerle kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulması amacıyla desteklenen tarıma dayalı ekonomik yatırımlar Yozgat genelinde tarımsal sanayinin geliştirilmesine önemli katkılar sağlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM