• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
YATIRIMLAR GÖRÜŞÜLDÜ

YATIRIMLAR GÖRÜŞÜLDÜ

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştü. Başer, görüşmesinde; Türkiye’nin vizyon projeleri arasında yer alan Ankara-Yozgat-Sivas Hızlı Tren projesi ile Yozgat Havalimanı ve Çiğdemli-Kadışehri yolu ile Çayıralan-Çandır-Boğazlıyan yolunun bitirilmesi için çalışmaların hızlandırılması talebinde bulundu.

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Mart ayında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na atanan Adil Karaismailoğlu’na  “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulundu.

Bakanlık makamında gerçekleşen görüşmede Başer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na görevinde muavafakiyetler diledi.

Görüşmede Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Yozgat’ta devam eden bakanlık yatırımları ile yeni projeler de gündeme geldi.

Başer, Hızlı Tren ve Havalimanı inşaatlarının devam ettiğini vurgulayarak, projelerin Yozgat’ın gelişmesi ve sosyo-ekonomik kalkınmasına yapacağı katkılara değinerek, bitirilmesi noktasında azami gayretin gösterilmesini talep etti.

Bakan Karaismailoğlu’da Ankara-Yozgat-Sivas Hızlı Tren projesinin Türkiye’nin vizyon projelerinden biri olduğunu, özellikle Ankara Elmadağ tarafında meydana gelen zemin problemleri nedeniyle aksama yaşandığını, 2020 sonuna kadar muhakkak surette aksaklıkların giderilerek Ankara-Yozgat-Sivas arasında yolcu taşımaya başlayacaklarını belirtti.

İnşaat çalışmaları %52 seviyesinde bulunan Yozgat Havalimanı yatırımının da hedeflenen tarih olan 2022 yılına kadar tamamlanacağını söyledi.

Milletvekili Başer, Havalimanı inşaatı ile eş zamanlı olarak Havalimanının Yozgat-Alaca, Yozgat-Sorgun bağlantı yollarının bir an evvel yapımına başlanılması gerektiğinin önemine vurgu yaptı.

Yozgat Atatürk Yolu peyzaj çalışmaları ile Yozgat merkeze bağlantısı için önemli olan daha önce karayolları yol ağına alınan Alaca-Eymir-Çekerek ve Aydıncık yollarının proje çalışmalarına bir an evvel başlanılması gerektiği söyledi.

Başer ayrıca  Çiğdemli-Kadışehri yolu ile Çayıralan-Çandır-Boğazlıyan yolunun bitirilmesi için çalışmaların hızlandırılması talebinde bulundu.

Ziyaretten memnuniyetini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’dadevam eden yatırımların tamamlanması ve talep edilen projelerin gerçekleşmesi için gereken çalışmaların ehemmiyetle yapılacağını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM