• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %-0,57
 • ALTIN
  %0,19
 • BIST
  %-1,35
YATIRIMLARIN MEYVESİ 2023’TE TOPLANACAK

YATIRIMLARIN MEYVESİ 2023’TE TOPLANACAK

Boğazlıyan 2023’te de yatırımlarla lider ilçe olacak

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, 2022 yılının verimli bir şekilde değerlendirildiğini belirterek, 2023 yılıyla ilgili planlamalarında hazır olduğunu söyledi.

2022 yılının da Boğazlıyan için dolu dolu geçen bir yıl olduğunu belirten Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Boğazlıyan’ımız 2022 yılında da tarihinin en büyük yatırımlarını aldı” dedi.

Geçtiğimiz yıl, hafızalarda iz bırakan salgından doğal afete ve yatırımdan asayişe kadar bazı önemli olayları sizler için derledik.

2022’DE NELER OLDU

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2022 yılı, dünyada ve ülkemizde önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak kayıtlara geçti. Boğazlıyan Belediyesi Başkan Gökhan Coşar, başkanlığında yine yatırım ve hizmetleri ile kayıtlara geçen bir yıl oldu.

2022 yılı içerisinde Boğazlıyan Belediyesi’nce gerçekleştirilen büyük ölçekli ve çok amaçlı yatırımların da yılı oldu.

Son yıllarda büyük bir değişim ve gelişimin yaşandığı Boğazlıyan’da 2022 yılı Boğazlıyan Belediyesi için yine yatırımlar zincirinin bir devamı olarak hafızalarda kaldı.

Uyum ve koordinasyon sağlanarak yatırım ve hizmetlere start verilen 2022 yılında projelendirilen ve Boğazlıyan’ın geleceğine hem ekonomik hem de istihdam sağlayacak projelerde önemli gelişmeler yaşandı.

2022 DE YAŞANAN BAZI GELİŞMELER;

HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın dinamik, planlı, modern ve çağdaş belediyeciliğin örneklerini sunan hizmetlerinde iş ve istihdam yaratan yürüttüğü ve kalkınma hamlesi projesi kapsamında OSB’de ilk temel heyecanı yaşandı.

Belediye Başkanı Coşar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın ev sahipliğinde Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesine Yatırım Yapacak İş İnsanları ile Külliye’de buluştu.

OSB’de Asi Künefe’den sonra Tarım sektöründe üretim yapan ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan Çelikel Tarım, Fuat Oktay OSB’de kuracağı fabrika için bölgedeki çalışmalarına başladı.

2022 yılında da Boğazlıyan Belediyesi’nce ‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ çerçevesinde çevreye duyarlı projeleri hayata geçirilmeye devam ediyor.

İlçemizin farklı noktalarına yerleştirilen kumbaralarla, israfın ve atık oluşumunun önlenmesi amaçlandı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, tarafından hazırlanan ‘ Güngörmüşler Yaşam Destek Merkezi’ projesinin sözleşmesi imzalandı.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişimleriyle Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere, çeşitli iş kollarına kalifiyeli eleman yetiştirmek amacıyla Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı açıldı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişimleri ile DSİ tarafından yatırım programına alınan Uzunlu Barajı kapalı devre projesi sulama sistemi yenileme projesinde çalışmalar devam ediyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yozgat’taki üretim atağına iki yeni OSB ile hız kesmeden devam ettiklerini belirterek; “Bozok OSB ve Boğazlıyan Fuat Oktay OSB’de yaptığımız çalışmaların tamamlanmasıyla Yozgat sanayisi daha da güçlenecek” dedi.

Boğazlıyan’ın geleceğine ışık tutacak projeler için Ankara’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ziyaret etti.

OSB ile birlikte İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlık Merkezi ve 112 Hizmet Yeni Binası ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası, Boğazlıyan – Yozgat Atatürk Yolu yapım işi ve TOKİ 315 konut projesinin onayı yapılarak yatırım programına alındığının müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar ile yatırımların ivme kazanması ve Belediye hizmetleriyle artık göç veren değil, göç alan ilçe konumunu koruyan Boğazlıyan’ın nüfusu geçtiğimiz yıl da arttı.

BOĞAZLIYAN’A YAKIŞIYOR

Yozgat Valisi Ziya Polat, Boğazlıyan’da eğitim, kültür, sosyal ve ekonomik alanlarda hayata geçirilen ve yapımı devam eden önemli kamu yatırımlarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. İncelemeleri sırasında Vali Polat’a Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar, eşlik etti.

BOĞAZLIYAN’DA SICAK HİZMET

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın talimatı ile geçtiğimiz Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ile yaşlı ve kimsesizlere sıcak yemek ulaştırıldı.

Bir çok konudaki sağlık sorununun tespitinde kullanılan ve Boğazlıyan halkının yıllardır beklediği ve tıbbi görüntülemede tomografi gereksinimlerinin karşılanması yönünde önemli bir hizmetin hastaneye kazandırılmasında büyük emek ve katkısı olan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, tomografi cihazının ilçe ve bölge halkına hayırlı olsun temennisinde bulundu.

“BOĞAZLIYAN ŞENLİĞİ SEVDİ”

Boğazlıyan’da kültür ve sanat etkinliklerini yoğunlaştıran Boğazlıyan Belediyesi, Ramazan Bayramı etkinliklerinde düzenlediği eğlence programıyla yine vatandaşın gönlünde taht kurdu.

ANKARA’DA BOĞAZLIYAN RÜZGARI

Yozgat ve ilçelerinin kültürü, tarihi ve doğal güzellikleri ile yöresel lezzetlerinin  tanıtımı amacıyla organize edilen Yozgat Tanıtım Günleri Ankara Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilirken, Boğazlıyan standı da yoğun ilgi gördü.

“YÜZYILIN PROJESİ”

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, müjdelerine bir yenisini daha ekledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafından açıklanan ‘Yüzyılın Projesi’ kapsamında Boğazlıyan’a da 315 konut yapılacağının müjdesini verdi.

ULAŞIMDA ÇAĞ ATLADIK

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçede sürdürülen yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyip, daha yaşanılabilir bir Boğazlıyan hedefi doğrultusunda ilçenin hemen hemen her bölgesinde yol yapım çalışmaları sürdürülürken, aynı anda birçok noktaya hizmet götürüldü.

ŞEHİT VE GAZİLER ONURUNA İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ

Boğazlıyan Kaymakamlığı’nca Şehit ve Gaziler Onuruna İftar Yemeği Verildi.

15 TEMMUZ COŞKUSU

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün altıncı yılı kutlamalarında, coşkulu anlar yaşandı. Protokol konuşmalarında birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı.

ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK

İstanbul’da görev esnasında şehit olan hemşehrimiz Polis Memuru Zafer Mat, Boğazlıyan Çakmak köyünde öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze töreninin ardından köy mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

EĞİTİME DESTEK PROJESİ

Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından uygulanacak olan eğitim projeleri destek programı çerçevesinde okulların hazırladığı projeler ile farkındalık oluşturulmaya devam ediyor.

“Geleceğe nefes ol” sloganıyla Türkiye genelinde gerçekleşen kampanya Boğazlıyan’da da büyük ilgi gördü.

GENÇ HAFIZLAR BOĞAZLIYAN’DA YETİŞECEK

Boğazlıyan’a ve bölgemize kazandırılan  bölgenin en büyük yatılı Hafız Yetiştirme Okulu mimarisi, dekorasyonu ve nezih ortamı ile dikkat çekerken, bölgemizin en büyük dini merkezlerinden birisi olacak olan okulda genç hafızlar yetişecek.

CAMİLER NEŞE SAÇIYOR

Okulların tatil olması ile birlikte Boğazlıyan’da İlçe Müftülüğü’nce Camilerde açılan “Yaz Kur’an” kursları ilgi gördü.

TRAFİĞE DİKKAT ÇEKTİLER

İlçemizde trafik güvenliğine yönelik duyarlılığının artırılması, trafik kazalarının azaltılması ve trafik sorununa dikkat çekilmesi amacıyla bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi.

Boğazlıyan’da Haziran ayında kuvvetli yağış ve dolu nedeniyle tarım arazileri zarar gördü.

İŞ DÜNYASI BOĞAZLIYAN’DA BULUŞTU

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu tarafından ilki Kayseri’de düzenlenen “İş Dünyası İle İstişare Toplantısı’nın” ikincisi, Boğazlıyan’da gerçekleştirildi.

Ayrıca; Boğazlıyan’a bağlı köylerde Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde yol ve içme suyu projeleri ile birçok alanda çalışmalar gerçekleştirildi.

ASAYİŞ

Türkiye’nin en huzurlu ilçeleri arasında yer alan Boğazlıyan da geri bırakılan yılda Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri önemli operasyonlara imza attı. Suç ve suçlara karşı etkin mücadele ortaya koyan güvenlik güçleri geride kalan 2022 yılında başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettirdi

Acısıyla, tatlısıyla geride bıraktığımız 2022 yılında Boğazlıyan da yaşanan bazı önemli gelişmeler bu şekilde yaşanırken, 2023 yılında yatırımları ile ismi öne çıkan, iş ve istihdamın arttığı ve huzurun daha da üst seviyeye çıktığı bir Boğazlıyan dileğiyle…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM