• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YAZILITAŞ; UYARDI

YAZILITAŞ; UYARDI

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıktaş, koronavirüsün ülkemizde de ortaya çıkmasının ardından özellikle maske, kolonya, dezenfektan malzemeleri ve bazı gıdaları fahiş fiyatta satan esnaf, firma ve işletmeleri fırsatçılık yapmamaları konusunda uyararak; “Bu tür uygulamalara tevessül edilmemesi gerekmektedir. Edenler hakkında ciddi yaptırımlar uygulanacaktır” dedi.

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, korona virüsün ülkemizde görülmesinin ardından özellikle maske, kolonya, dezenfektan malzemeleri ve bazı gıdaları fahiş fiyatta satan esnaf, firma ve işletmeleri fırsatçılık yapmamaları konusunda uyardı.

HAKSIZ FİYAT ARTIŞLARINI BİLDİRİN!

Türkiye genelinde bazı işletmelerin koronavirüs konusunu fırsat bilerek sunulan mal ve hizmetlere fahiş fiyat uyguladığı ve stoklarında bekleterek fiyat artışına neden olduğunu ifade eden Başkan Sinan Yazılıtaş, “Maalesef bazı esnafın koronavirüsü fırsat bilerek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik piyasa koşullarında sunulan mal ve hizmetlere fahiş fiyat uyguladığı, bazı ürünleri ise stoklarında bekleterek fiyat artışına neden olduğu duyumları almaktayız.

Haksız fiyat artışları ve stokçuluk karşısında mağdur olan vatandaşımızın ve iyi niyetli işletmelerin haklarını korumak için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın haksız fiyat artışı şikâyet bildirimini bakanlığımıza, illerimizde de ticaret bakanlığı il müdürlüklerine ve odamıza bildirmeleri önem arz ediyor” dedi.

BOĞAZLIYAN ESNAFI FIRSATÇILIK YAPMAZ

Fırsatçılık ve haksız fiyattan Boğazlıyan esnafının her zaman kaçındığını da sözlerine ekleyen Başkan Yazılıtaş, “Boğazlıyan esnafımız ahilik kültürünü kendine düstur edinmiştir. Böyle bir fırsatçılığı yapma ihtimalini dahi düşünmüyoruz. Bazı büyükşehirlerde gıda ürünlerinde de fahiş fiyatların başladığını ve stokçuluk yapanlar olduğunu görüyoruz, ancak bu konuda da bizim esnafımız fırsatçılık yapmaz ve vatandaşımızı mağdur etmez. Tespiti halinde ise disiplin kurulumuz gerekli müdahaleyi en ağır şekliyle uygular” dedi.

İŞYERLERİ HİJYEN KURALLARINA UYMALI

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, tüm dünyayı etkisi altına alan Korona (COVİD – 19)  virüsüyle ilgili esnaf ve sanatkarları uyararak, hijyen kurallarına azami ölçüde uymalarını önerdi.

Esnaf ve sanatkarların vatandaşla en fazla temas eden kesimlerin başında geldiğine işart eden Başkan Yazılıtaş, esnaf ve sanatkarlardan hijyen kurallarına özen göstermelerini istedi.

Özellikle okul servisi, gıda, toplu taşıma, kuaför, berber, güzellik salonu gibi hijyen faktörünün önemli olduğu sektörlerde hizmet veren esnaftan temizlik konusunda hassasiyet beklediğini dile getiren Yazılıtaş, “Hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığımız corona virüsüyle üst düzey mücadele ederken bize düşen görev bulaşıcılığı önlemek için bireysel önlemlerimizi almak olacaktır. Esnaf ve sanatkarlarımızdan istirhamım hem kendi sağlıkları için hem de vatandaşlarımızın sağlığı için işyerlerinin temizliğine önem göstermeleri ve hijyen kurallarını ön planda tutmalarıdır” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM