• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
YEDAM İÇİN SONA YAKLAŞILDI

YEDAM İÇİN SONA YAKLAŞILDI

Türkiye genelinde 60 ilde açılan ve faaliyet gösterilen Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin Yozgat’ta da açılması için çalışmalar devam ediyor.

Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun, “YEDAM’ın açılması ile birlikte psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve halkla ilişkiler uzmanından oluşan bir ekip görev yapacak. Sigara, alkol, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığı olanlar telefonla randevu alarak merkeze yüz yüze görüşmeye gelebilecekler ve verilen hizmetler tamamen ücretsiz olacaktır” dedi.

Yozgat’ta (YEDAM) Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin açılması için Karslıoğlu Konağında tamir ve tadilat devam ediyor. “Mart ayı içerisinde inşallah YEDAM olarak faaliyete geçecektir” diyen Yeşilay Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun, şunları söyledi.

“Türkiye genelinde 60 ilde açılan ve faaliyet gösterilen Yeşilay Danışmanlık Merkezi için ilimizde de uygun bir bina bulmak için uzun süre çaba gösterdik. İstanbul Yeşilay’ dan gelen bir ekibe Milli Emlak Genel Müdürlüğüne ait olan Karslıoğlu Konağını incelettik. YEDAM için uygun görüşü aldıktan sonra Sayın Valimizden konağın YEDAM’ a tahsisi için talepte bulunduk. Sayın Valimizin Yeşilay’a olan yakınlığı ve sevgisi ve Kamu Yararına bir kuruluş olan Yeşilay’a konağın tahsisini kolaylaştırdı. Bu tahsiste en büyük emeği olan ve gayret gösteren Yeşilay dostu Yozgat Valimiz Sayın Ziya POLAT’ a Yeşilay ailesi olarak teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun.

YEDAM NASIL BİR HİZMET VERECEK

Merkezde Psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve halkla ilişkiler uzmanından oluşan bir ekip görev yapacak. Sigara, alkol, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığı olanlar telefonla randevu alarak merkeze yüz yüze görüşmeye gelebilecekler. Gerekli görülürse grup terapileri yapılacak. Bağımlı olanların yakınları da görüşme yapıp bağımlı olan yakınlarına nasıl davranmaları gerektiği hakkında bilgi alabilecekler. Merkezde verilen hizmetler tamamen ücretsiz olacaktır.

Mart ayı içerisinde faaliyete geçecek ve Yozgat’ta bağımlı sayısının azalmasına çok büyük katkı sağlayacak olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin Yozgat’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

19.02.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM