• DOLAR
  9,5749
  %-0,29
 • EURO
  11,1196
  %-0,65
 • ALTIN
  556,35
  %0,54
 • BIST
  1.493
  %0,88
YENİ NORMALİN ALTERNATİF KÜRESEL ÜRETİM GÜCÜ TÜRKİYE OLACAK

YENİ NORMALİN ALTERNATİF KÜRESEL ÜRETİM GÜCÜ TÜRKİYE OLACAK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, “Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, “Kovid-19 Dönemi ve Sonrası İş Dünyası” konulu video konferans gerçekleştirdi.

Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden video konferans yöntemiyle katıldığı, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğinin (TÜSİAD) “Kovid-19 Dönemi ve Sonrası İş Dünyası” konulu toplantısında iş insanları, yatırımcı ve özel sektör temsilcileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Oktay, Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aldıkları önlemler ve uyguladıkları politikalar sayesinde virüsün yayılımına karşı her alanda başarılı bir mücadele verdiklerini, Kovid-19 salgınının, ekonomiler için daha önce karşılaşılmayan bir global kriz hali doğurduğuna ve kısıtlamaların ekonomik aktiviteyi ciddi oranda baskıladığına dikkati çekerek, “Dünya Ekonomik Forumu tarafından salgının risk görünümüne dair hazırlanan raporda da belirtilen uzun süreli küresel resesyon beklentisine rağmen, Türkiye bu süreçte mali disiplin altyapısı, etkin kriz yönetimi ve çarkları durmayan sanayisi ile birçok ülkeden pozitif yönde ayrışmıştır” şeklinde konuştu.

Oktayİ ayrıca, “Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı korumaya kararlıyız. Yerlileşme ve millileşme konularında sıçrama bekliyoruz. TÜSİAD’ı ‘yeni normal’de oluşacak şartlar konusundaki çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM