• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,0407
  %0,23
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
YENİPAZARLI ÇİFTÇİLERDEN ŞEKER’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

YENİPAZARLI ÇİFTÇİLERDEN ŞEKER’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Boğazlıyan, Kayseri ve Turhal Şeker Fabrikalarında başarılı bir kampanya dönemi geçiren Kayseri Şeker’e Yenipazar Belediye Başkanı Menderes Baran, Belediye Meclis üyeleri, Köy muhtarları ve bölge çiftçileri ile birlikte başarılı bir kampanya dönemi yaşanmasından dolayı Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Başkan Akay; “Biz  Kayseri Şeker olarak büyük bir aileyiz. çiftçimizle, çalışanlarımızla bu işi hep birlikte başarıyoruz onun için de bu dayanışma duygusu, arzusu, gayreti bizim için oldukça anlamlı ve değerlidir” dedi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, ziyaretten memnuniyetini dile getirerek; “Kampanyanın hayır ile sonuçlanması temennilerini, dileklerini, iletmek için buraya kadar zahmet etmişler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah Çiftçilerimizin işini, gelirlerini bereketli eylesin. Allah nice kampanyalarda ağız tadı ile birlikte olmayı nasip eylesin hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü;

“Biz  Kayseri Şeker olarak büyük bir aileyiz. çiftçimizle, çalışanlarımızla bu işi hep birlikte başarıyoruz onun için de bu dayanışma duygusu, arzusu, gayreti bizim için oldukça anlamlı ve değerlidir. Ben hepsinin yüreğine, ellerine sağlık diyorum Allah bizim bu güzel yürekli insanlara hizmette elimizden geldiği kadar yardımcımız olsun bizim de gayretimiz bu istikamette Cenabı-ı Allah yardımcımız olsun inşallah bizim başımızı eğdirmesin, mahcup ettirmesin.”

Yenipazar Belediye Başkanı Menderes Baran ise, kazasız, belasız  başarılı, şeker oranı ve verimi yüksek bir kampanya dönemi geçirdiklerini belirterek, “Ondan dolayı Köy muhtarları ve pancar çiftçilerimizle birlikte Başkanımız Hüseyin Akay’a teşekkür ediyoruz. Nice hayırlı kampanyalar diliyoruz” dedi.

73 Yaşındaki pancar Çiftçisi Şevket Açıkyürek de “Eskiden Pancarı tarlada çapaya başlıyorduk bir yıl önceki pancar parasını ancak bir yıl sonra alabiliyorduk. Şimdi pancarın ucu tarlada bitiyor 1. Aya varmadan paramızı alıyoruz bu bizim için bir nimettir. Biz Büyük Kayseri Şeker ailesi olarak  Turhal Şeker Fabrikasının bünyemize katılması ile tatmin olmuyoruz hep daha ileri, daha ileri diyoruz.

Ben 73 yaşındayım anadan doğma çiftçiyim benim yapacak başka işim yok. Çocuklarım da  az çalışıyorsa karşılığını az alıyor. Çok çalışıyorsa karşılığını çok alıyor. Oradan çoluğuna çocuğuna bir ekmek sağlıyor. Temelden bu fabrikayı kuranlardan Allah razı olsun.

Biz Başkanımız Hüseyin Akay’ı çok seviyoruz. Kendisini neden dolayı seviyoruz, paramıza sahip olduğu için çok seviyoruz. Turhal Şeker Fabrikasının bahsini yapıyoruz kimse kimseye bir fabrika hediye etmiş değildir. Bizler çalışacağız bu adam da önderliğimizi yapacak. Paramıza sahip olacak. Yerinde yatırım yapacak. Saz ile söz ile değil, çiftçinin alın terini kendi bedeninde hissedecek ki bizim paramıza da sahip olsun” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM