• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
Yerinde Denetim

Yerinde Denetim

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Denetim Ekibi Personelleri Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Projelerinin denetimlerine devam ediyor.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız; “Hibe desteğinin işgücü piyasasında kendilerine zor yer bulabilen dezavantajlı konumda bulunan vatandaşlar için oldukça büyük bir fırsat. Bu desteklerden yararlanan çok sayıda Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşımızın olması bizleri son derece memnun ediyor. Engelliler tarafından hazırlanan projelere 50 bin TL’ye kadar, eski hükümlülerin hazırladıkları projelere yönelik de bürüt asgari ücretin 15 katı tutarı olan 30.442 TL’ye kadar hibe desteği sağlanıyor” dedi.

“İŞKUR’dan Hibe Projelerine Denetim”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Denetim Ekibi Personelleri Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Projelerinin denetimlerine devam ediyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Kurumumuzun dezavantajlı konumda olan Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımıza kendi işlerinin patronu olmalarına destek olduğu Hibe Projelerimizden yararlanan girişimcilerimizi İl Müdürlüğümüzün Denetim Ekibinde görev alan personellerimiz ziyaret ederek 2018 yılının son denetim görevlerini yerine getiriyor” dedi.

Hibe desteğinin işgücü piyasasında kendilerine zor yer bulabilen dezavantajlı konumda bulunan vatandaşlar için oldukça büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Yıldız, “Bu desteklerden yararlanan çok sayıda Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşımızın olması bizleri son derece memnun ediyor” şeklinde konuştu.

Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği hakkında bilgi veren Yıldız, Engelliler tarafından hazırlanan projelere 50 bin TL’ye kadar, eski hükümlülerin hazırladıkları projelere yönelik de bürüt asgari ücretin 15 katı tutarı olan 30.442 TL’ye kadar hibe desteği sağlanacağı bilgisini verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM