• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
“YETENEK HER YERDE”

“YETENEK HER YERDE”

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, “Yetenek Her Yerde” temasıyla 2019 yılında başlatılan bölgesel kariyer fuarları kapsamında Orta Anadolu Bölgesi’nin en büyük kariyer fuarı olan ORAKAF’23, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu 12 üniversitenin paydaşlığında 6-7 Mart 2023 tarihlerinde düzenlenecek.

Üniversitelerin farklı bölümlerinden öğrenci ve mezunların bir araya geleceği ve çok sayıda farklı sektörden firmaların katılacağı fuarda, öğrenciler alanında uzman kişilerle tanışma fırsatı edinerek, firmaların insan kaynakları temsilcileriyle görüşme imkanını  yakalayarak işe alım süreçleri hakkında bilgi edinme, staj imkanı, mülakat simülasyonu, atölye, örnek olay çalışmaları, mesleki ve kişisel gelişim söyleşilerine katılma gibi imkanlardan faydalanacak.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, “Yetenek Her Yerde” temasıyla 2019 yılında başlatılan bölgesel kariyer fuarları kapsamında Orta Anadolu Bölgesi’nin en büyük kariyer fuarı olan ORAKAF’23, Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu 12 üniversitenin paydaşlığında 6-7 Mart 2023 tarihlerinde Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Üniversitelerin farklı bölümlerinden öğrenci ve mezunların bir araya geleceği ve çok sayıda farklı sektörden firmaların katılacağı bu fuarda, öğrencilerimiz alanında uzman kişilerle tanışma fırsatı edinerek, firmaların insan kaynakları temsilcileriyle görüşme imkanını  yakalayarak işe alım süreçleri hakkında bilgi edinme, staj imkanı, mülakat simülasyonu, atölye, örnek olay çalışmaları, mesleki ve kişisel gelişim söyleşilerine katılma gibi imkanlardan faydalanacağı bildirildi.

Öğrenci ve mezunların katılım sağlayabilmeleri için Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin geliştirdiği Yetenek Kapısına (yetenekkapisi.org) üye olmaları, kariyer fuarları bölümünden ORAKAF’23 etkinliğine kayıt yaptırmaları gerekiyor. Öğrencilerin ilgili tarihlerde Kayseri’de gerçekleşecek ORAKAF’23 kariyer fuarına ulaşımı kontenjan dahilinde Bozok Üniversitesi imkanları ile sağlanacak.

Binlerce öğrencinin katılımı ile düzenlenecek olan Orta Anadolu Kariyer Fuarı’na katılım sağlanması; öğrenciler, mezunlar ve genel anlamda firmaların tanıtımı ile staj ve iş başvurularının değerlendirilmesi açısından önem teşkil ediyor.

6-7 Mart 2023 tarihlerinde Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuara, 500 firma ve 50 Bin öğrenci ve mezun katılımı hedefleniyor.

Öte yandan ORAKAF’23 fuarının hazırlıkları kapsamında Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Valisi Ziya Polat’ı ve Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç’u makamında ziyaret ederek  6-7 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak olan ORA-KAF’23’e  davet ederek destek istedi.              Ziyarette  Rektör Karadağ’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Üniversitenin Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sevil Zengin, eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM