• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YHT’YE EK SEFER

YHT’YE EK SEFER

“YHT’ye Ek Seferler ve İlave Vagonlar ile Kapasite Artırıldı”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı öncesinde ve okullarda yaz tatilinin başlamasıyla birlikte artacak olan yolcu talebini karşılamak amacıyla önemli tedbirler alındığını duyurdu. Bayram ve tatil döneminde trenlerde 24 bin 472 kişilik kapasite artışı sağlanacak.

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, hızlı trenlerde ek seferler düzenlenecek ve anahat ile bölgesel trenlere ilave vagonlar eklenecek. Böylece toplamda 24 bin 472 kişilik bir kapasite artışı sağlanacak.

Bakan Uraloğlu, yapılan düzenlemeler hakkında şunları söyledi:

“Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul ve Ankara-Sivas arasında toplam 24 ek hızlı tren seferi düzenliyoruz. Ayrıca Ankara-İstanbul arasında 17-18, 23-24 Haziran, 1-2 Temmuz, Konya-İstanbul arasında 24-25 Haziran ve 1-2 Temmuz, Ankara-Sivas arasında ise 25 Haziran ve 2 Temmuz tarihlerinde ilave hızlı tren seferleri yapacağız. Bu seferlerle 10 bin 152 kişilik ilave kapasite sağlamış olacağız.”

Bakan Uraloğlu, ilave seferler ve vagonlarla birlikte toplamda 24 bin 472 kişilik bir kapasite artışı elde edildiğini belirtti. Yolcular, ilave trenlere ait biletleri yarından itibaren online veya gişelerden satın alabilecekler.

Bakan Uraloğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Okulların tatil olmasına ve Kurban Bayramı’na az bir süre kaldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, vatandaşlarımızın seyahatlerini kolaylaştırmak ve yollarda yormamak adına karayolları, demiryolları ve havalimanlarında gerekli önlemleri alıyoruz.”

“YOZGAT’TA DA HİZMET VERİYOR”

Bu arada, bir süre  önce faaliyete geçen Yüksek Hızlı Tren’in Yozgat’a da hizmet verdiği hatırlatıldı. Ankara’dan Yozgat’a ulaşımı bir saate indiren bu hattın bölgenin ekonomik, sosyal ve turistik hayatına önemli katkılar sağladığı belirtildi. Ankara-Sivas güzergahında ise 250 km/s hızla elektrikli ve sinyalli YHT işletmeciliği yapılacağı, bu sayede Ankara-Sivas arasındaki mesafenin 405 km’ye düşeceği ve seyahat süresinin YHT ile 2 saate ineceği aktarıldı. Bölgedeki turizm, ekonomi ve sosyal hayatın canlanması beklendiği ifade edildi.

Hızlı Trenlerin Ankara-Sivas arasında karşılıklı olarak çalışacağı bilgisi verildi ve trenlerin Ankara’dan 09.40, Sivas’tan ise 11.50 saatlerinde hareket edeceği belirtildi.

Yolculuk taleplerini karşılamak ve vatandaşların seyahatlerini daha rahat gerçekleştirebilmeleri için yapılan bu düzenlemelerin önemli bir kolaylık sağlayacağı vurgulandı. Ayrıca, biletlerin online platformlar ve gişelerden satın alınabileceği bilgisi paylaşıldı.

Ulaştırma sektöründeki bu gelişmelerin, toplumun hareketliliğini artıracak, turizm ve ekonomiye katkı sağlayacak ve bölgenin sosyal hayatını canlandıracağı öngörülüyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM