• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,02
 • BIST
  %1,62
YİĞİTLER ŞEHRİ YOZGAT’A HAYIRLI OLSUN

YİĞİTLER ŞEHRİ YOZGAT’A HAYIRLI OLSUN

Boğazlıyan’a kurulacak olan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi alanında bir dizi incelemelerde bulunan Yozgat Valisi Ziya Polat, yetkililerden bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da hassasiyetle üzerinde durduğu Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yapımı devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Vali Polat, “Yiğitler şehri Yozgat’a hayırlı olsun” dedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 357 sicil numarası ile tüzel kişiliğini alıp resmi olarak kurulan Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunan Vali Ziya Polat’a Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Gülnar, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Sefa Yılmaz ve AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, eşlik etti.

Vali Polat, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Fatih Tarikci’ye yaptığı açıklamada “Saray OSB, Bozok OSB ve Fuat Oktay OSB ile Yozgat atılım içerisine giriyor” dedi.

OSB’lerin Ankara, Çorum ve Kayseri yol güzergahında olmasının büyük bir avantaj olduğunu dile getiren Vali Polat, “Kurulum aşaması bittikten sonra yatırımcı çekeceğini düşünüyoruz. Biz yatırımcının önünü açmak için devlet olarak her türlü imkanımızı veriyoruz. Umarım en kısa zamanda altyapımızı ve OSB’mizi hazır hale getiririz ve yatırımcılarımızı burada ağırlarız” diye konuştu.

Yiğitler şehri Yozgat’a OSB’lerin hayırlı olması dileğinde bulunan Vali Polat, OSB’lerin Yozgat’a katma değer katacağını düşündüğünü ifade ederek, “OSB’nin kurulmasında emeği olan başta Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayın Fuat Oktay olmak üzere, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’a ve emek veren ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, “Boğazlıyan OSB ile inşallah çok daha güçlü bir büyümeyi yakalamış olacağız. Bu büyümenin temelinde de yatırımlar olacak. Bu yatırımlar vatandaşımıza, gençlerimize yeni iş kapıları açacak. Çalışmalarımıza kısa süre içerisinde başlayacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Boğazlıyan OSB’nin kurulmasında başta sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay olmak üzere Yozgat Valisi Ziya Polat ve tüm emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Coşar, “İlçe halkının istihdamıyla yeni bir ekmek kapısı açılacak. Organize Sanayi Bölgesi’ni kurmanın heyecanını yaşıyoruz. Yapılacak olan çalışmalarla ilçe ekonomisine ciddi yatırım projeleri var. Kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi ilçemizde büyük bir istihdam yaratarak işsiz gençlerimize de iş kapısı olacak. Boğazlıyan’ın bereketli toprakları ve çok büyük bir potansiyeli var. Tarımdan sanayiye yetişecek olan ürünler işlenerek ekonomimize de büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.

Boğazlıyan OSB ile birlikte yüzlerce çalışanı, yatırım değeri, üretimi, ihracatı, istihdamı ve ekonomiye katkısı ile Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi bölgenin lokomotifi olacağını ifade eden Başkan Gökhan Coşar, “Çok şükür son aşamaya geldik. Türkiye’de bir çok ilde dahi olmayan OSB Boğazlıyan’ın gücüne güç katacak. Yatırımcıların ciddi talepleri var. İnşallah Boğazlıyan’da sanayi tesislerinin bacalarının tüttüğünü göreceğiz. OSB ayrıca yüzlerce kişiye istihdam yaratacak, ilçe ve ülke ekonomisine de katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi’nde Boğazlıyan Belediyesi yüzde 88, Yozgat İl Özel İdaresi yüzde 6 ve Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası yüzde 6 hisseye sahip bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM