• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %0,31
YİĞİTLER ŞEHRİNE HAYIRLI OLSUN

YİĞİTLER ŞEHRİNE HAYIRLI OLSUN

YOZGAT İL ÖZEL İDARESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ

Yiğitler Şehri Yozgat’ın yiğit insanına daha güzel alt yapı hizmeti vermek için İl Özel İdaresi filosu 16 milyon 425 bin liralık değerinde iş makineleri ile güçlendirildi.

Vali Ziya Polat, Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Milletvekili Yusuf Başer, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, Genel Sekreter Nazif Yılmaz, il protokolü ve vatandaşlar tarafından dualar okunarak saha çalışmasına uğurlandı.

Yozgat İl Özel İdaresi il genelinde hizmet ağında bulunan yol, içme suyu, kanalizasyon, sulama kanalı ve diğer hizmetlerin daha etkin verilmesi için yeni alınan 3 Adet Kanal Kazıcı Yükleyici, 3 Adet Paletli Ekskavatör, 2 Adet Greyder, 1 Adet Çöp Aracı, 1 Adet Arazöz, 2 Adet Kanal Temizleme (Vidanjör) ve 1 Adet Beko Loder Taşıyıcı Kamyon Dorse düzenlenen törenle görev yerlerine dualarla uğurlandı.

Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, burada yaptığı açıklamada; araçların Yozgat’a hayırlı olması dileğinde bulunarak, “İktidarın Yozgat ile ilgili konuşması lafla değil icraatlarla olur, Bozok Üniversitesi orada, hızlı tren, hava alanı, barajlarımız yapılıyor, şehir hastanesi hizmetleri ile şifa dağıtıyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Hepimizin derdi Yozgat” dedi.

Bozdağ, “Bugün Yerköy’ümüze, Boğazlıyan’ımıza, Sorgun’umuza Çekerek’imize ve bütün ilçelerimizde hizmetin daha sağlıklı ulaşması için bölgeler oluşturduk. Sabah hangi bölgede bir ihtiyaç varsa araçlar hemen anında oradan müdahale edebiliyor” diye konuştu.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ise, yeni araçların kazasız, belasız hizmet vermesi dileğinde bulunarak, “Köylerimizde yolu olmayan, suyu, kanalizasyon köy bırakmadık. Aynı şekilde kilitli parkesi olmayan köyde bırakmadık. Belki çok az köyümüz vardır ama inşallah önümüzdeki süreçte onları da bitireceğiz. Son dönemlerde sati kaplama dönemini sona erdireceğiz bsk asfaltta yok köylerimizi buluşturacağız. Köy yollarımızın ana arterlerini sıcak asfaltla buluşturduk. Yamaçlı ve Yenifakılı arasındaki yolumuza bölgemizde ilk defa uygulanan beton asfalt atımı yapıldı” ifadelerinde bulundu.

Yozgat Valisi Ziya Polat ise, araçların Yozgat’a hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak, “Yozgat’ımızın 560 köyünde hizmet verecek olan araçları köylülerimizin hizmetine sunacağız. Şehirdeki olan her şeyin köylerimizde de olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizde ilk defa Yenifakılı ve Yamaçlı arasında bulunan yolumuzu beton yol asfaltla buluşturduk. Biz bu beton yol ağını genişleteceğiz” açıklamasında bulundu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz da son dönemlerde alınan yeni araçlarla İl Özel İdaresi araç filosunun yüzde 90’a yakının yenilendiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri araçların kazasız, belasız, güzel hizmetlere vesile olması dilekleriyle kurdeleyi kesti. Daha sonra iş makinesi ve araçlar dualar eşliğinde görev yapacakları bölgelere gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM