• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YIL SONUNU DEĞERLENDİRDİLER

YIL SONUNU DEĞERLENDİRDİLER

Yozgat İl genelinde hizmet veren 8 özel kreş ve gündüz bakımevleri yöneticileri ile yıl sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “Özel Kreşleri İnceleme ve Denetleme Birimi” tarafından organize edilen toplantıda; kreşlerin denetlenmesinde tespit edilen eksiklikler, işleyiş ve yeni yönetmelikle kreşler tarafından uyulması gereken şartlar konularına değinildi.

İstişare toplantısına, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli ile Şube Müdürü Bahattin Çelik, katıldı. Psikolojik Danışman Rabia Diken, Sosyal Çalışmacı Zehra Zaimoğlu, yönetmelik hakkında bilgilendirme ve Kreşlerin kapasitesinin artırılması ile ilgili sunum yapıldı.

İl Müdürü Abdullah Neşeli, açıklamasında; 2022 yılında herhangi bir sorun yaşanmadığını belirterek, tüm çalışanlara teşekkür etti.

2022 yılında 600’e yakın kayıtın az olduğunu belirten Neşeli, Kreş ve gündüz bakım evlerinde çocuk sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

Neşeli “Kreş ve gündüz bakımevlerinde çocukların fiziksel olduğu kadar sosyal ve ahlaki gelişimlerinin gerçekleştiği, kurallar ve şartlar konusunda çok hassas olmaları gerektiğini, Kreş ve gündüz bakımevine gelen çocukların uyum sürecinin en fazla 3 gün olduğu, uyum süresi devam eden çocukların belirtilen günden sonra kayıt yapılması gerektiği ve Bir önceki aya ait muhasebe kayıtları kuruluşta dosyalanması gerektiği, çocuk ve personel kayıtlarının KBYS ve e-okul sistemine eş zamanlı yapılması hususlarında” uyarılarda bulundu.

Kreş yöneticilerin soru ve sorunlarını da dinleyen Neşeli, sürekli iletişimde olunmasını istedi. Yaşanabilecek herhangi bir aksaklıkta İl Müdürlüğünden yardım alabileceklerini söyledi. Toplantı, karşılıklı öneri ve taleplerin dile getirilmesiyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM