• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Yıllar sonra bir araya geldiler

Yıllar sonra bir araya geldiler

Sorgun Lisesi’nden mezun olan öğrenciler ve okulda görev yapan öğretmenler geleneksel 3. buluşmada bir araya gelerek hasret giderdiler. Toplantıya Sorgun Lisesi mezunu olan İyi Parti Gurup Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’da katıldı.

Sorgun Safa Termal’de buluşan Sorgun Lisesi mezunları eski günleri yad ettiler. Bazı mezun öğrenciler ise toplantıya eşleriyle katıldılar.

Sorgun Lisesi mezunlarından Mustafa E. Aksoy, Hasan Arslan, Nesrin Kaplan ve Ülkü Karslı’nın organize ettiği buluşmaya katılanlar yaşadıkları unutulmayan anılarını paylaştılar.

Buluşmanın açış konuşmasını yapan Ziraat Bankası Yozgat Şubesi Müdürü Mustafa E. Aksoy “Üçüncüsü düzenlenen toplantıya katılan mezunlara ve o dönemde Sorgun Lisesi’nde görev yapan öğretmenlere teşekkür ederek, bu geleneği gelecek yıllarda da sürdürmeleri için bu okuldan mezun olan arkadaşların yardımcı olmalarını ve ilgilerini devam ettirmelerini” istedi.

Daha sonra buluşmaya katılan öğretmen ve öğrenciler duygu ve düşüncelerini dile getirdiler, hatıralarını anlattılar.

Sorgun Lisesi’nin ilk mezunlarından Eğitimci- yazar Durali Doğan yaptığı konuşmada Sorgun Lisesi’nin tarihçesini anlattı. Buluşmayı gerçekleştiren tertip komitesine teşekkür eden Doğan “Sorgun Lisesi 50 yıllık bir lise. Sorgun Lisesi’nden mezun olup, bürokrasinin üst kademelerinde görev yapan öğrencilerimiz var. 50 yıllık tarihi olan Sorgun Lisesi ismi silindi. Buna üzgünüz. Sorgun Lisesi isminin tekrar kurumsal kimliğine ve ismine kavuşturulmasını istiyoruz, lisenin ilk mezunları olarak en büyük arzumuz ve isteğimizdir ” dedi.

Sorgun Lisesi mezunu olan İyi Parti Gurup Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’da toplantıya katılanlar arasındaydı. Ağıralioğlu yaptığı konuşmada “Sorgun Lisesi isminin kaldırılması Sorgun Lisesi mezunu olarak beni de derinden yaralamıştır. Okulumuzun isminin bir okulda yaşatılması için ben de bir milletvekili olarak üzerime düşeni yapacağım ve konunun takipçisi olacağım” dedi.

Daha sonra söz alan Sorgun Lisesi’ öğretmenlerinden Hacı Özer, Mehmet Kocatepe, Niyazi Kılıç,Hüseyin Tanrıverdi, Necati Torun ve Mustafa Ağıralioğlu Sorgun Lisesiyle ilgili hatıralarını anlatarak Sorgun Lisesi isminin yaşatılması gerektiğini söylediler.

Sorgun Lisesi mezunu olan Yozgat Makina Mühendisleri Odası Başkanı Tahir Demirel ise yaptığı konuşmada Sorgun Lisesi isminin bir okula verilmesini istedi.

Söz alan diğer katılımcılar o günlere ait, arkadaşları ve öğretmenleriyle ilgili hatıralarını anlattılar.

Konuşmalardan sonra toplantıya katılanlar davullu zurnalı çektikleri halaylarla büyük coşku yaşadılar. Buluşmaya Sorgun’dan, il dışından hemen her meslekte görev yapan veya emekli olmuş Sorgun Lisesi mezunları katıldı.

Yaklaşık üç saatten fazla süren program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Sorgun Lisesi mezunları ve öğretmenleri gelecek yıl dördüncü Sorgun Lisesi Mezunları Buluşması’nda görüşmek dileğiyle vedalaşıp ayrıldılar.

Tertip Komitesinden Bozok Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Öğretim Görevlisi Hasan Arslan buluşmanın kapanışında yaptığı konuşmada ” Sorgun Lisesi mezunlarını bir araya getirmekten büyük memnuniyet duyduklarını, yemekli toplantının samimi güzel bir ortamda geçtiğini” ifade ederek katılanlara teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM