• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
“YOBÜ ÖDÜLLERİ” SAHİPLERİNİ BULDU

“YOBÜ ÖDÜLLERİ” SAHİPLERİNİ BULDU

Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve her yıl geleneksel hale getirilecek olan “YOBÜ  ÖDÜLLERİ”nin 2020 ödülleri yapılan törenle sahiplerini buldu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversitemiz kuruluşundan bu tarafa hem eğitim-öğretim noktasında hem bilimsel çalışmalar noktasında her alanda iddiasını sürdürmeye devam etmektedir. . Türkiye ağır sanayide, ağır teknolojiler sanayisinde, elektronik sanayinde, bilgi işlemlerde dünyada söz sahibi ülke konumuna gelmişse kendi SİHA’sını İHA’sını yapabilmişse, uçak yapacak pozisyona gelmişse yakın zamanda elektrikli aracı ticari anlamda piyasaya sürecekse, bunun adı bilginin teknolojiyle buluşması, teknolojinin üniversite sanayi işbirliği kapsamında sürekli ama sürekli taze tutulmasından kaynaklanıyor” dedi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen ödül töreninde 2020 yılı için Akademik Teşvik, Genç Bilim İnsanı, İdari Başarı, Kalite, Öğrenci Başarı, Üstün Hizmet ve Sanat alanında ödüllerin yanı sıra teşekkür belgesi almaya hak kazanan 37 kişiye ödülleri verildi.

Üniversitenin Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törene,  Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Arif Hamdi Sazak,  Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Yozgat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Kişi, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney,  Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen ve çok sayıda akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Tören öncesi konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin her alanda kaliteyi esas alarak gelişimini ve büyümesini sürdürdüğünü söyledi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise, üniversitelerin bilginin üretildiği, bilginin çoğaltıldığı ve bilginin teknolojilere dönüştürüldüğü kurumlar olduğunu ifade ederek, bu temelde üniversitelerin en önemli işlevinin bilgiyi sürekli güncellemek ve bu çerçevede eğitimi-öğretim süreçlerini yönetmek olduğunu dile getirdi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Yozgat Bozok Üniversitesi kuruluşundan bu tarafa hem eğitim-öğretim noktasında hem bilimsel çalışmalar noktasında her alanda iddiasını sürdürmeye devam etmektedir. Bilim ekseninde hareket eden bir kurumda “marifet iltifata tabidir” düsturuyla hak edene hak ettiğini vermek, bilenle bilmeyeni, değer katanla katmayanı aynı kefede tutmamak esastır.

Üniversitelerin gelecek vizyonları ne ise üniversiteler gelecek adımlarını hangi temellere üzerine oturtacaksa bir kere kalkınmaları da bu temel üzerinde değerlendirilmeli diye düşünüyorum.

Ülkemizin son yirmi yılına baktığımızda akademiyaya verilen önem ve değer, bilimin bilginin üretilmesine yönelik inisiyatif ve kararlılığı neticesinde ülkemizde teknolojik anlamda bir çok şeyin yapıldığını hatta ticarileştirildiğini görüyoruz. Türkiye ağır sanayide, ağır teknolojiler sanayisinde, elektronik sanayinde, bilgi işlemlerde dünyada söz sahibi ülke konumuna gelmişse kendi SİHA’sını İHA’sını yapabilmişse, uçak yapacak pozisyona gelmişse yakın zamanda elektrikli aracı ticari anlamda piyasaya sürecekse, bunun adı bilginin teknolojiyle buluşması, teknolojinin üniversite sanayi işbirliği kapsamında sürekli ama sürekli taze tutulmasından kaynaklanıyor.

Yozgat Bozok Üniversitesi bu temelde, bu iki temel sacayağından sapmadan ve bu sacayağının önemli bir unsuru olan bilimin teknolojiye dönüştürülmesi sürecinde üçüncü bir sacayağını ekleyen bir üniversite olarak karşınızda duruyor.”

Konuşmaların ardından ödüller sahiplerini buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM