• DOLAR
  8,6475
  %-0,20
 • EURO
  10,1533
  %-0,07
 • ALTIN
  490,30
  %-0,24
 • BIST
  1.392
  %-1,94
YOĞUN BAKIM AÇILDI

YOĞUN BAKIM AÇILDI

Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesi’nde ikinci basamak yoğun bakım ünitesi hizmete girdi.

Yozgat Vali Yardımcısı Faruk Ekiz, AK Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, AK Parti Belediye Başkan adayı Celal Köse, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Cahit Bekir Kayhan, Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı İbrahim Akkurt ve hastane çalışanlarnın katılımı ile ikinci basamak yoğun bakım ünitesi hizmete girdi.

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Cahit Bekir Kayhan, yoğun bakım yatak sayısını 12 tane daha artırdıklarını ve toplamda yoğun bakım yatak sayısının 70 civarında olduğunu söyledi.

Kayhan, 14 adet yeni doğan üçüncü seviye yoğun bakımın da hizmete gireceğini, ihtiyaç duyulan uzman hekimlerin de göreve başlamasıyla, yoğun bakımdaki sayının 84’e çıkacağını belirtti.

Kayhan, “Amacımız şehrin içinden şehir dışına sevkleri azaltmak. İlimizden en fazla sevk nedeni yoğun bakım, kalp damar cerrahisi ve kapalı psikiyatri alanlarındaydı. İnşallah sevkler daha da azalmış olacak. Son donanım teknolojik cihazlarla hizmete giren 12 yataklı erişkin 2’nci derece yoğun bakımın tüm vatandaşlara sağlık ve derman olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

-“AYDA 3 BİN 400 HASTA MUAYENE EDİLİYOR”-

Öte yandan Yozgat Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde aylık 3 Bin 400 hasta muayene ediliyor.

Yozgat Şehir Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak üç hekim görev yapıyor. Hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinde aylık ortalama 3 Bin 400, günlük ise 150 hasta muayene ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM