• DOLAR
  %-0,05
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %-0,05
 • BIST
  %1,62
YOZGAT BAŞARABİLİR

YOZGAT BAŞARABİLİR

100 Bin nüfusta vaka görünme oranı Yozgat’ta 169.17 oldu. Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan son tabloda Yozgat’ta artan vaka sayısı endişeyi de beraberinde getirirken; maske, mesafe, hijyen ve kalabalık ortamlardan kaçınılması, alınan tedbirlere uyulması ile birlikte bu sayının düşeceği konuşuluyor.

ÇOK YÜKSEK RİSK GRUBUNDA YERİMİZİ ALDIK

İl il corona virüs vaka sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Coronavirüs haftalık vaka sayısı illere göre (20-26 Mart) ile dikkat çeken rakamlar belli olurken, son açıklanan tablo ile çok yüksek risk grubunda bulunan Yozgat’ta vaka sayısı 100 Binde 169.17 olarak açıklandı. Buna göre bir önceki haftaya göre vaka sayısı 76.35 arttı.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, ülke genelinde haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında çok sayıda illerde belirgin artış gözlendiği vurgulandı.

İl il corona virüs vaka sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Koronavirüs haftalık vaka sayısı illere göre (20-26 Mart) ile dikkat çeken rakamlar belli oldu.

Son açıklanan tablo ile sarı kategoride bulunan Yozgat kırmızı kategoride yerini aldı.

“Artan vaka sayıları, virüsün gücünü korumaya devam ettiğinin kanıtıdır” diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, (yaptığı açıklamada) “Toplum, kesinlik arz eden bu durumu henüz gündemine almamış görünmektedir. İntranazal yani burun spreyi şeklinde uygulanacak aşının Faz 1 çalışmaları başlamak üzere. Bu aşı, gönüllüler üzerindeki sonuçları beklediğimiz gibi olursa, dünyada örneği bulunmayan bir COVID aşısı olacaktır.

HEDEFİMİZ: YAYGIN AŞI İLE TOPLUM BAĞIŞIKLIĞI

Artık yükün geri kalan kısmı, bizim, bilim insanlarımızın, sağlık çalışanlarımızın üzerindedir. Bu büyük sorumluluk duygusu, size tedbirlere uyma isteği vermelidir. Yapmanız gereken, kendinizi korumak ve aşı sıranızı beklemektir.” ifadelerine yer verdi.

Aldığımız tedbirler kadar güçlüyüz…

Bu arada; Yozgat Valisi Ziya Polat, başkanlığında Koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik alınan tedbirlerin etkili şekilde uygulanması ve ilin kırımızı kategoriye geçmesiyle birlikte ilave tedbirlerin görüşülmesi amacıyla, VKS üzerinden İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı.

Yozgat Valisi Ziya Polat, “Aldığımız tedbirler kadar güçlüyüz. Lütfen tedbirlere hassasiyetle uyalım” mesajını yeniledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM