• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YOZGAT BAŞARACAK

YOZGAT BAŞARACAK

 

Vali Ziya Polat, vatandaşlara seslenerek pandemi kurallarına uymaları konusunda çağrıda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında videokonferans yöntemiyle 81 il valisinin katıldığı, ‘Koronavirüs Tedbirleri Değerlendirme’ toplantısı gerçekleştirildi. Yozgat Valisi Polat, “Yiğitler Şehri Yozgat başaracak. Bizler misafire, eş-dost ziyaretlerine önem veren bir milletiz. Ama unutmayalım ki, şu dönemde yapacağımız ev ziyaretleri hem kendimizin hem sevdiklerimizin sağlığını tehdit edebilir” dedi.

                Sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen konusunda vatandaşları daha hassas olmaya davet eden Vali Ziya Polat, “Lütfen tedbirlere uyalım, bu mücadeleyi birlikte kazanalım. Yiğitler Şehri Yozgat başaracak” dedi.

                İçişleri Bakanlığının Pandemi süreci kapsamında aldığı tedbirlere uymaya davet eden Vali Polat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Maske, mesafe ve temizlik gibi tedbirlere hassasiyetle uyulması gerektiğini hatırlatarak, “Temennimiz vatandaşlarımız ve esnaflarımızın belirlenen kurallara azami derecede riayet etmesiyle birlikte vaka sayılarındaki artışın tersine dönerek azalmasıdır. Sağlık için hepimiz için kurallara uyulması gerekiyor. İnşallah birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

                “Bizler misafire, eş-dost ziyaretlerine önem veren bir milletiz” diyen Vali Polat, ama unutmayalım ki, şu dönemde yapacağımız ev ziyaretleri hem kendimizin hem sevdiklerimizin sağlığını tehdit edebilir uyarısı yaptı.

                Pandemi döneminde ev ziyaretlerinin de ertelenmesi gerektiğine işaret eden Vali Polat, “Sağlık için hepimiz için. Maske, mesafe ve temizlik. Kurallarına uymayı unutmayalım. Yiğitler Şehri Yozgat başaracak.

                Ayrıca Vefa Sosyal Destek gruplarımızla milletimizin emrindeyiz. Sokağa çıkma kısıtlaması olan gün ve saatlerde gereksinimlerini karşılayacak kimsesi olmayan 65 yaş ve  üzeri vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını Vefa Sosyal Destek Grupları aracılığıyla biz karşılıyoruz. Vatandaşlarımızın 112’yi araması yeterli olacaktır. Vatandaşımızın yanındayız.

                Denetimlerimiz de artarak devam edecek. Dolayısıyla tedbirleri ve kurallara daha çok dikkat etmeliyiz. Onun için herkesi de bu kurallara uymaya davet ediyorum lütfen tedbirlere uyalım bu mücadeleyi birlikte kazanalım” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM