• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,33
 • ALTIN
  %-0,82
 • BIST
  %0,69
ÜNİVERSİTESİ ANTİBAKTERİYEL SABUN ÜRETTİ

ÜNİVERSİTESİ ANTİBAKTERİYEL SABUN ÜRETTİ

Bozok Üniversitesi Kenevir Yağı Katkılı Antibakteriyel Sıvı Sabun Üretti. Rektör Prof. Dr. Karadağ; “Özellikle COVID-19 virüsü ile mücadele kapsamında ortaya çıkan tablo, temizlik malzemelerine ciddi rağbetin oluşmasına neden oldu. bizler de potansiyeli harekete geçirdik. Yozgat Valisi Çakır; “Kenevir yağı katkılı sıvı sabun üretimi yapılması memnuniyet verici ve gerek ilimiz gerekse ülkemiz için önemli bir adımdır” dedi.

Kenevir üzerine ihtisaslaşan Bozok Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde kenevir yağı katkılı YOBÜ markası ile antibakteriyel sıvı sabun üretti.

Vali Kadir Çakır’ı makamında ziyaret eden Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üretimine başlanılan sıvı sabun ile ilgili Vali Çakır’a bilgi verdi.

Prof. Dr. Karadağ, “Özellikle COVID-19 virüsü ile mücadele kapsamında ortaya çıkan tablo, temizlik malzemelerine ciddi rağbetin oluşmasına neden oldu. Böyle bir süreçte bizler de, Kimya Bölümümüzde var olan potansiyeli harekete geçirmek istedik. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Hazer başkanlığında laboratuvarımızı 15 gün içinde hazırlayarak üretime başladık. Günlük kapasitesi 1 tona varabilecek sıvı ve köpük formunda antibakteriyel sabun üretimi hedeflemekteyiz” dedi.

Vali Kadir Çakır ise, Bozok Üniversitesi bünyesinde kenevir yağı katkılı sıvı sabun üretimi yapılmasının memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

Vali Çakır, “Gerek ilimiz gerekse ülkemiz için önemli bir adım emeği geçen herkese teşekkür eder, görevlerinde başarılar dilerim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM