• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,15
 • BIST
  %2,74
YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ ÇATISI ALTINDA ÇALIŞMAK AYRICALIKTIR

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ ÇATISI ALTINDA ÇALIŞMAK AYRICALIKTIR

Üniversitenin Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin çeşitli birimlerinde görevlendirilmek üzere kura sonucu ataması gerçekleştirilen sürekli işçi statüsündeki 69 personel göreve başladı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, yeni atanan personele yönelik düzenlenen oryantasyon eğitim programına katıldı.

Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonu’nda yeni göreve başlayan personelin hastane ve iş süreçlerine uyum sağlamalarını kolaylaştırmak amacı ile düzenlenen programda konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi çatısı altında çalışmanın ayrıcalık olduğunu vurgulayarak: “Bugün hayatınızda dönüm noktası. Binlerce başvurudan kura çekilerek hakkaniyetli şekilde işe alındınız. Pandemi sürecinde sağlığa yapılan yatırımın ne denli önemli olduğu bir kez daha görüldü. İnsan gücünün hem sayısının hem de kalitenin artırılması gerektiğini düşünerek ihtiyaçlarımız dâhilinde ülkenin hemen hemen her ilindeki araştırma ve uygulama hastanelerinde farklı alanlarda insan kaynakları kazandırılmış oldu. Sizler de bu süreç kapsamında üniversitemiz bünyesinde çalışma hayatına başlıyorsunuz. İnsan kaynağında yaşanılan eksiklik sizlerle giderildi. Sizlerin katkıları ile birlikte daha konforlu bir hasta-çalışan ilişkisi kurulacaktır. Bu esasında ülkemizin sağlık alanında yakaladığı başarının dünyaya örnek olabilecek bir yansımasını ortaya koymaktadır.” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi ailesinin genç ve dinamik yeni personeller ile daha da güçlendiğine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Görev ve sorumluluklarını ıskalamadan, iş ahlakı çerçevesinde, kanun ve yönetmeliklere uygun bir şekilde görevinizi ifa edeceğinizden şüphem yok. İş potansiyelinizi maksimum verimlilikle yansıtarak devlete olan borcunuzu canla başla çalışarak ödemeniz lazım. Bu sizler için bir fırsat, bir şans ve önemli bir kazanımdır. Yozgat Bozok Üniversitesi çatısı altında birlik ve beraberlik içerisinde üniversitemize, şehrimize, bölgemize ve ülkemize hep birlikte değer katacağız. Bu vesileyle yeni görevlerinizin hayırlı olmasını dilekleriyle başarılar diliyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM