• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
Yozgat Konfederasyonu 2023 Stratejik Planı Yürürlüğe Girdi

Yozgat Konfederasyonu 2023 Stratejik Planı Yürürlüğe Girdi

Yozgat Konfederasyonu Kurumsallaşma ve Stratejik Plan Hazırlama Komisyonu tarafından hazırlanan 2018-2023 yıllarını kapsayan “Kurumsallaşma ve Stratejik Planı” Yönetim kurulu değerlendirme toplantısında oy birliği ile kabul edilerek yürürlüğe girdi.

Yozgat Konfederasyonu; Yozgatlı derneklerden oluşan federasyonların üst çatısı, olarak kurulmuş, başta İstanbul olmak üzere Ankara, Bursa, Kayseri, İzmir, Almanya, Avusturya ve Hollanda’daki STK’larla uyumlu ve verimli çalışmalar yürütebilmek için kurulan, Hukuk işleri Komisyonu, Eğitim İşleri, Ar-Ge ve Proje işleri, Ekonomik işler, Spor, gençlik ve proje işleri komisyonu, Siyasi ve kurumsal işler komisyonu, İş Adamları komisyonu, Sosyal ve kültürel işler komisyonu, federasyon ve dernekler arası koordinasyon işleri komisyonu, Konfederasyon üyelik işleri, insan kaynakları, kadın kolları, yurt dışı ilişkiler komisyonu, basın yayın, sağlık işleri ve engelliler komisyonları ile güçlü bir organizasyon olarak yapılandırıldı.

Yozgat Konfederasyonu ortak bir umudun eseri.

Toplumsal yaşamın ilerlemesinde; sosyal politikaların planlanmasında ve icrasında; sosyal adalet, adil dağılımı, sosyal huzur, sosyal bütünleşme ve milletçe ortak ideallerin tasarlanıp, sosyal hedefe ulaşılmasında, Yozgat’lıların üzerine düşen sorumlulukların ve payına düşen hakların gerçekleşmesinde öncü bir görev üstlenmek üzere,

Yozgat dışında yaşayan Yozgatlılar’ı ortak değerler etrafında toparlayarak, stratejik amaçları, stratejik hedefleri, toplumsal fayda esasına göre kurgulanmış aksiyonları olan, geniş tabanlı, “büyük bir çatı kuruluş” olarak kurulmuş, Yerel, ulusal ve uluslararası alanlarda faaliyet göstermek, özellikle diasporadaki Yozgatlılar’ı bir araya getirmeyi amaçlayan, yurt içindeki ve yurt dışındaki hemşehrilerini içine alan Yozgatlılar Konfederasyonu, 5 yıllık siyaset belgesini yürürlüğe koyarak; sürdürülebilir, ölçülebilir çalışmaların organizasyonel ve yönetsel alt yapısını gerçekleştirdi.

Yozgat konfederasyonu Milli kimliğe ve milli kültüre sahip, bilgili, ahlaklı, aksiyoner, bir gönüllüler hareketidir.  Yozgatlıların her alanda kalkınmasını gerçekleştirebilmek, eldeki kaynakların en doğru şekilde kullanılmasını sağlamak, Yozgat dışında yaşayan Yozgatlıların ulaşmak istedikleri akılcı amaç ve beklentilerini karşılayabilmek için İstanbul merkezli kurulan Yozgatlılar Konfederasyonu 5 yıllık Stratejik planını hazırlayarak kurumsallaşma norm ve esaslarını bir plana bağladı.

Kurumsallaşma ve Stratejik Plan Hazırlama Komisyonu tarafından hazırlanan 5 yıllık Yozgat Konfederasyonu Stratejik Planı; kurumun misyonunu, vizyonunu ilkelerini komisyonları görev ve sorumluluk alanlarını, ölçme değerlendirme kriterlerini, raporlama sistemlerini, iletişim ve süreç yönetim metodolojisi gibi kurumsal yapılanmaya dayalı tüm dinamikleri tek bir platformda işler bir mekanik kurgu içerisinde tasarladı.

Komisyon başkanlığını Nihat OKTAY’ın, komisyon üyeliklerini; Pazarlama İletişim ve iş geliştirme alanında Aydın BARAN, Hukuki İlişkiler ve Hukuki Süreç Yönetimi Prof. Dr Mahmut KOCA, Araştırma ve Strateji Geliştirme Prof. Dr. Kadir ESMER, Mali İşler, Bütçeleme ve Strateji Geliştirme       Salih ÜNAL, Kurumsal İletişim ve Strateji Geliştirme       Fatih ŞAHBAZ, Araştırma ve Strateji Geliştirme Abdullah ALPAYDIN, Araştırma ve Strateji Geliştirme alanında Timur YILDIZ tarafından hazırlandı.

Darıca Basın İlan Kurumunda gerçekleştirilen ve tam gün süren Stratejik Plan değerlendirme toplantısı Genel Başkan Mehmet Denizin başkanlığında, Yönetim kurulu üyeleri Aydın Baran, Nihat Oktay, Şerafettin Taştan, Abdullah Alpaydın, Av. Demet Cansever, Prof. Dr. Mahmut Koca, Prof. Dr. Kadir Esmer, Fatih Şahbaz, Salih Ünal, Erdoğan Esmer, Ali Haydar Tuncer, Erdal Öztürk, Derviş Üner, Mustafa Duran, Hamdi Kurtoğlu, Muammer Şaşmaz, Özgür Şen,Murat Ergenç, Halil Önemli, Hacı Dursun Ağaç, Nurettin Orakçı, Sedat Kızılırmak, Ömer Faruk Korkut’un katıldığı toplantıda;  “vizyon, misyon, ilkeler, organizasyon şeması, 15 komisyonun görev ve sorumlulukları” tüm detayları müzakere edilerek imzalandı.

Toplantının değerlendirme bölümünde konuşan Genel Başkan Mehmet Deniz,  Konfederasyonun karar ve eylemlerini belirli bir planlamaya dayalı oluşturmak, Konfederasyonun faaliyetlerinin uygulama, gelişim, iletişim ve değişimini planlamak, Konfederasyonun bütçesini, stratejik plan hedeflerine uygun olarak planlamak, Konfederasyona üye federasyon, dernek ve diğer tüm katılımcıların aidiyetini artırmak ve konfederasyon ana çatısı  altında hedeflenen ortak birlikteliği gerçekleştirmek, Gerçekleştirilebilir, ölçülebilir hedefleri belirlemek ve hesap verme sorumluluğunu kalıcı kültür haline getirmek istediklerini söyledi.

Konfederasyonun yönetimini “Demokratik ve Katılımcı, Şeffaf, Destekleyici / Kucaklayıcı, Tarafsız / Eşitlikçi, Güven veren bir STK olarak Sürdürülebilir sistemleri teknolojik tabanlı iletişim kanalları ile bu ilkeleri ve stratejik planda yer alan stratejik amaç ve hedeflerini yaygın ve bilinir hale getirmek üzere gayret göstereceklerini, girişimciliği desteklediklerini ve “profesyonel yönetim-gönüllü hizmet” olarak gerçekleştireceklerini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM