• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,33
 • ALTIN
  %-0,82
 • BIST
  %0,69
YOZGAT ŞEKER FABRİKASI PANCARIN YANI SIRA HUBUBAT ALIMI DA YAPACAK

YOZGAT ŞEKER FABRİKASI PANCARIN YANI SIRA HUBUBAT ALIMI DA YAPACAK

Yozgat Şeker Fabrikası şeker pancarında olduğu gibi hububat çiftçisinin ürününe de almaya hazırlanıyor. Yozgat Şeker Fabrikası Müdürü Hasan Bedirhan Aka, hububat alımı da yaparak özellikle aracıdan kaynaklanan fiyat artışının önüne geçmiş olacaklarını belirtti.

                Yozgat Şeker Fabrikası tesislerinde düzenlenen kahvaltılı toplantıya Fabrika Müdürü Hasan Bedirhan Aka, Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Özükavak Belediye Başkanı Oğuz Ünal, Şeker İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Turgut Gözübüyük, fabrika yetkilileri ve gazeteciler katıldı.

Yozgat Şeker’de şeffaf bir dönem geçireceklerini anlatan Yozgat Şeker Fabrikası Müdürü Hasan Bedirhan Aka, “İnşallah bundan sonrada tüm kararlarımızla, uygulamamızla hep beraber şeffaf açık bir şekilde sizlerle paylaşarak duyuracağız. Bu vesileyle pandemi dolayısıyla şirketimizin yapmış olduğu alkol üretimi, hububat alımları sürecinde bilgilendiriyoruz. Türk Şeker çiftçinin ve vatandaşın yanında olmaya inşallah devam edecek. Çevre tesislerimize, arıtım tesislerimize çevreye duyarlılıklarımızla yeşile verdiğimiz önemle inşallah yöreye hizmet etmeye devam edeceğiz. İnşallah bizimde Yozgat içinde bu görev değişikliği hayırlı olur” dedi.

Maddi gücü olmayan çiftçiye destek olmak için çalışacaklarını işaret eden Aka, “Sözleşmeli tarım modelini uyguladığımızda inşallah hububat noktasında da, hatta baklagiller noktasında da sözleşmeli tarım modeli uygulayacağız genel müdürümüz öncülüğünde. Amacımız maddi gücü olmayan çiftçilerimizin de aynı pancardaki gibi gübresini, tohumunu, avansını vererekten daha ürününü almadan destekleyip onları üretime katmaktır” şeklinde konuştu.

YOZGAT ŞEKER FABRİKASI BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ise, Şeker fabrikasının Yozgat için, Sorgun için önemli bir değer olduğunu dile getirdi, “Bizim hakikaten çok önemsediğimiz bir kurumdur. Dolayısıyla genç, başarılı bir müdürümüzün göreve başlıyor olması bizi sevindirdi. Bundan sonraki süreçte de belediye olarak Şeker Fabrikasının bütün ihtiyaçlarını elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince birlikte kontak halinde bu fabrikayı eski günlerine taşımak istiyoruz. Şeker fabrikası Sorgun’a çok ciddi katkısı olan bir fabrika. Yılda yaklaşık 200 trilyona yakın katma değer sağlıyor. Bu da Sorgun için bulunmaz bir nimet” dedi.

                ÇİFTÇİ FAİZDEN KURTARILACAK

Şeker İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Turgut Gözübüyük de çiftçinin faizden kurtarılması için Şeker Fabrikası ile koordineli bir şekilde çalışacaklarını, Yozgat’ın en fazla göç veren illerin başında geldiğini dile getiren Gözübüyük, “ Yozgat’ın en çok göç veren iller arasında olması sebebiyle de şuan bizde yaklaşık 500 kişi şeker sanayiinde çalışıyor. Yozgat için 500 kişi ile çalışan bir kurum önemli olması gerekir. Müdürümüzle Yozgat’ta şekerin bütünleşmesini, sadece işçinin değil Yozgatlının. Bu sene 500 bin taahhüdümüz var. Allah izin verirse 400 binin üzerinde pancar işleyeceğiz. Müdürümüz şuanda koşuyor. İnşallah biz de peşinden yetişiriz. Fabrika için Yozgat için elimizden geleni yaparız. Fabrikaya ne yapabilirsek. Yozgat’ta fabrikası tüten en büyük fabrika Yozgat Şeker Fabrikası. İnşallah geriye dönük 22 yıllık birikim ve problemleri çözüp layık olduğu yere getiririz. Önümüzdeki sene de kazanımız bitecek. O zamanda 500 bine yakın pancar işleriz inşallah. Son çalışmalarla Yozgat’ımızda genel müdürümüzün başlattığı şeylerle çiftçinin bankalarla faizlerden kurtarıp inşallah çiftçiyi şeker olarak destekleyeceğiz. Çiftçimiz seneye bunları görecek. Bundan sonra beklentimiz fabrika bizim değil Yozgatlıların. Hep beraber inşallah Yozgat Şeker’e sahip çıkıp fabrikayı iyi bir yere getiririz” diye konuştu.

                ONUR VE GURUR DUYUYORUM

Özükavak Belediye Başkanı Oğuz Ünal da Aka’ya yeni görevinde başarı dileyerek şöyle konuştu;

“Fabrika müdürümüze hoş geldiniz diyorum. Şeker fabrikasının eski personeli olarak burada bulunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Fabrika müdürümüze de yapacağı hizmetlerden dolayı da bundan sonra ki süreçte başarılar diliyorum.”

Kahvaltının ardından Yozgat Şeker Fabrikası Müdürü Hasan Bedirhan Aka, toplantıya katılan misafirlere fabrika tesislerini gezdirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM