• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
YOZGAT’A BEKÇİ ALIMI YAPILACAK

YOZGAT’A BEKÇİ ALIMI YAPILACAK

Polis Akademisi Başkanlığı, 26 ilde istihdam edilmek üzere 1250 çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapacağını duyurdu. Başvurular başladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda aralarında Yozgat’ında bulunduğu 26 ilde istihdam edilmek üzere 1250 çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak.

2023/1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği giriş sınavı ilanına göre, adaylar başvurularını 18 Ocak ile 3 Şubat arasında “www.pa.edu.tr” adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabilecek.

İlanda adaylarda aranan bazı nitelikler ise şu şekilde;

– En az lise ve dengi okul mezunu olmak

– En az 167 santimetre boyunda olmak

– Beden kitle indeksinin 18 ile 27 arasında olması

– Ön başvuru tarihinin son günü itibarıyla askerliğini yapmış olmak

–  31 yaşından gün almamış olmak

–  Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak

– Başvuru yaptığı il sınırları içinde ön başvuruların son günü itibarıyla son 1 yıl veya daha fazla süredir ikamet etmek

Aranan nitelikler ve diğer başvuru şartları ile il kontenjanlarına ilişkin bilgilere “www.pa.edu.tr” internet sitesinden ulaşılabilecek.

Ayrıca; alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek, Diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara ise itibar edilmemesi istendi.

Şehit veya Vazife Malulü Olanların, Eş veya Çocuklarının sınav ücreti yatırmayacağı belirtilen ilanda Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına ön başvuru yapacak adaylar önce Halkbank şubelerinden, Halkbank ATM’lerinden veya Halkbank internet bankacılığından sınav ücretini yatıracak, ardından www.ais.pa.edu.tr adresinden sınav başvurusunu yapacaktır. Başvuru ücretini yatırdığı halde internet üzerinden ön başvuru yapmayan, yapamayan ya da başvurusunu onaylamayan adaylar sınava alınamayacak.

Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını www.pa.edu.tr internet adresinden öğrenecekler. Ayrıca adaylara posta yoluyla veya değişik iletişim araçları ile tebligat yapılmayacağı, İnternet ilanının tebligat niteliğinde olduğu, Adayların sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemeyeceği ve İnternet ilanının takip edilmemesi sebebiyle şahsen başvuru ve sınavlara katılamamaktan doğan sorumluluğun adaylara ait olduğu kaydedildi.

Bu arada Yozgat için planlanan kontenjan sayısı ise 10 olarak belirlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM