• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,67
 • ALTIN
  %0,44
 • BIST
  %-0,15
Yozgat’ı Konuştular

Yozgat’ı Konuştular

TÜMSİAD Yozgat Şubesini ziyaret eden CHP  Yozgat Milletvekili Ali Keven, sivil toplum örgütlerinin gelişim ve kalkınmada söz sahibi olmaları gerektiğini belirtip, “Siyaset, bürokrasi ve sivil toplum örgütlerinin birlikte hareket etmesi ise Yozgat’ın yararına olacaktır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, sivil toplum örgütlerinin gelişim ve kalkınmada söz sahibi olmaları gerektiğini belirterek, “Siyaset, bürokrasi ve sivil toplum örgütlerinin birlikte hareket etmesinin Yozgat’ın yararına olacaktır” dedi.

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, TÜMSİAD Yozgat Şube Başkanı Ali Çatar ve Yönetim Kurulu üyeleriyle Yozgat’ı konuştu.

TÜMSİAD Yozgat Şubesi’ni ziyaret eden milletvekili Keven, samimi bir ortamda gerçekleşen sohbette fikir alışverişinde bulundu. Yozgat’ın ekonomik alanda darboğaz içerisinde olduğuna değinen Keven, öncelikle ekonomik alanda gelişimi hızlandıracak projeler üzerinde durulmasının önemine vurgu yaptı.

STK’lara önemli görevler düştüğüne de dikkat çeken Keven, “Siyaset üstü yapılacak çalışmalar içerisinde hem yönlendirici hem de uyarıcı olacak kararlar alınarak paylaşılmalı. Yozgat’ta güçlü STK’larımız bulunuyor. Ekonomik bakımdan zayıf olan STK’larımız güçlerini birleştirerek Yozgat’ın geleceğini sağlam temeller üzerine kuracak projeler hazırlayabilir” diye konuştu.

TÜMSİAD Başkanı Ali Çatar, ortak paydanın Yozgat olduğunu belirterek, siyasi kimliğe bakılmaksızın çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Çatar, “Yozgat’ın ekonomik alanda gelişim ve kalkınması için belirli zamanlarda çalışmalar yaptık. Özellikle geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz inşaat çalıştayında mesleki sorunların ortaya çıkarılması ve sorunları ortaya koyduk. Amacımız farklı meslek alanlarında da benzer çalışmalar yaparak, çözüm üretmek istiyoruz. Siyaset, bürokrasi ve sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek genel değerlendirmeler içerisinde Yozgat’ın yararına olacak projeleri hazırlamaları gerekir. TÜMSİAD olarak bu tür çalışmaların her zaman destekçisi olacağız” dedi.

TÜMSİAD Başkanı Ali Çatar ve yönetim kurulu üyeleri ile Keven arasında yaklaşık 2 saat süren bir görüşmede, Türkiye’nin önemli tarım bölgeleri arasındaki Yozgat’ta buğday pazarı ve hayvan pazarının bulunmaması, Kabalı Projesinin diğer meslek gruplarına da uygulanması, STKların ekonomik alanda ayda bir defa bir araya gelmeleri, kurumların Yozgat ekonomisine daha fazla katkıda bulunması, Bölge Müdürlüklerinden en az bir tanesinin Yozgat’a getirilmesi, Yozgat OSB’de Yozgatlı işadamlarının yer alması için kampanya başlatılması. TYP’lerin amacı dışında kullanılması, KOSGEB hibelerinin yeni işyerlerine değil, mevcutta bulunan iş yerlerine verilmesi, Meslek gruplarına sınırlama getirilmesi, kamu kurumlarının ticari hayattan çekilmesi, işadamlarının pasaport sorununa kolaylık getirilmesi konuları hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM