• DOLAR
  %0,55
 • EURO
  %-1,06
 • ALTIN
  %-1,09
 • BIST
  %-0,41
YOZGAT’IN FİLMİ

YOZGAT’IN FİLMİ

Yozgat’ta Çocuk Destek Merkezi’nde konaklayan, yaşları 12-17 arasında değişen 25 çocuğa medya ve dijital oyunların zararlı etkileri konusunda bilgi vermeyi amaçlayan proje kapsamında film ve belgesel çekme konusunda eğitim ve uygulama imkânı sunan projede çalışmalar sürüyor.

Herkes İçin Sinema Projesi kapsamında MYO Radyo TV Bölümü öğretim görevlisi ve öğrencileri tarafından Sevgi Evleri’nde konaklayan gençlere verilen, medyanın zararlı etkileri, dijital dünyada İslam düşmanlığı, kısa film ve belgesel eğitimleri verildi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, ‘Herkes İçin Sinema Projesi’ kapsamında Bozok Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Radyo TV Bölümü öğretim görevlisi ve öğrencileri tarafından Sevgi Evleri’nde konaklayan gençlere verilen eğitime katıldı.

Vali Polat, “Her yavrumuzun sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde olmasını hedefliyoruz. Lise mezunu çocuklarımızın bir uzmanlık alanının olmasını istiyoruz. Ortak bir kararla bu projemiz hazırlandı. İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya projeden bahsedildi, bakanımız bu projeye onay verdi. Burada çocuklarımızın boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirilmesi amaçlanıyor. Eğitim sonucunda amacız şu; çocuklarımızın kısa film çektiğini görmek. Ayrıca Yozgat’ın tüm güzelliklerinin tanıtılması hedefleniyor. Eğitime ve çocuklarımıza sevdalıyız. Her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

HER FİLME BİR ÜNLÜ OYUNCU!

Bu arada; Çocukların çekecekleri her bir filmin oyuncu kadrosuna tanınmış bir ismi dahil edilecek. Proje kapsamında beşer kişilik gruplara ayrılarak beş ayrı kısa film üretecek olan çocuklar,  ünlü isimleri kendi filmlerinde ağırlayacak. Hayatlarında ilk kez kamera arkasına geçerek film çekecek olan çocuklar bu deneyimin tanınmış isimlerle taçlandıracak. Proje kapsamında çalışan tüm ekibi, ünlü isimleri Yozgat’ta ağırlamanın heyecanını yaşayacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM