• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %5,16
YOZGAT’IN GURURU

YOZGAT’IN GURURU

AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanı olması, Boğazlıyanlı vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.  Bozdağ, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’a takdir ve tensipleriyle yeniden Adalet Bakanı olarak atandı.

-“BOĞAZLIYAN’DA SEVİNÇLE KARŞILANDI”-

AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanı olması Boğazlıyan’da sevinçle karşılandı.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’a takdir ve tensipleriyle AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanı olarak atanması, ilçemizde olumlu karşılandı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün istifası sonrasında boşalan koltuğa AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ atandı.

Daha önce de Adalet Bakanlığı görevini icra eden Yozgat’ın gururu Bekir Bozdağ, 15 Temmuz gecesi TBMM’de yaptığı konuşma ile hafızalara kazınmıştı. Yeniden gündeme gelen konuşmada Bozdağ, “Sayın Başkan, burayı kapatıp aşağı inersek bu millet meydana gelmez, bu millet ‘Meclis bunlardan korktu’ der. Bizim burada yapacağımız şey, burada ölmektir” sözü yeniden gündeme geldi.             Boğazlıyanlı vatandaşlar, Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ’la gurur duyduklarını belirterek, Türkiye ve Yozgat için hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundular.

Gerek Türkiye’ye gerekse Yozgat’a önemli katkıları olan Bekir Bozdağ’ın Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’a takdir ve tensipleriyle yeniden Bakan olması bölge adına güzel gelişmelere vesile olacağına inandıklarını vurgulayan vatandaşlar, “Bekir Bozdağ’ın tekrar böyle bir göreve gelmesi bizleri çok sevindirdi ve çok onurlandırdı. Yozgat için, Türkiye için hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Bekir Bozdağ’ın görevi en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğine inancımız tamdır” diye konuştular.

Resmi Gazete’de Cuma günü gece yayımlanan kararın ardından Adalet Bakanlığı’ndan affını isteyen Abdülhamit Gül’ün yerine önceki dönem Bakan Bekir Bozdağ atandı.

BEKİR BOZDAĞ’DAN İLK YORUM

Gül’ün yerine Adalet Bakanlığı görevine getirilen Bekir Bozdağ da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı görevini şahsıma emanet eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a takdir/tensipleri için şükranlarımı sunuyorum. Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül kardeşime hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

-“BOZDAĞ; KİMDİR”-

Bekir Bozdağ, 1 Nisan 1965’te Yozgat Akdağmadeni’nde doğdu. Babasının adı Mehmet Duran, annesinin adı Nuriye’dir. Avukat; Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest avukat olarak çalıştı. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Bekir Bozdağ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM