• DOLAR
  8,7453
  %1,08
 • EURO
  10,2612
  %1,45
 • ALTIN
  498,55
  %1,37
 • BIST
  1.403
  %-0,35
YOZGAT’IN SUCUK VE KAVURMASI MARKA OLMA YOLUNDA

YOZGAT’IN SUCUK VE KAVURMASI MARKA OLMA YOLUNDA

2011 yılında Yozgat’a kazandırılan ve 122 kişiye istihdam sağlayan Et ve Süt Kurumu, ildeki tesislerinde ürettiği Sucuk ve Yozgat Kavurması’nı ülke genelinde satışa sunuyor. Yozgat’ta üretilen Yozgat Kavurma ve Sucuk Türkiye’nin dört bir yanında satışa sunuluyor. Bu ürünler tamamen Yozgat’da yetişen hayvanların kesimi ile gerçekleştiriliyor.

Et ve Süt Kurumu bünyesinde ki tesisler içerisinde ayrıca Türkiye de ilk ve tek olacak olan ve beyaz peynir, kaşar peyniri, lor peyniri, krema, tereyağı üretimi yapılacak Süt İşletme Tesisi faaliyete geçecek.

2011 yılında Yozgat’a kazandırılan ve 122 kişiye istihdam sağlayan Et ve Süt Kurumu, ildeki tesislerinde ürettiği Sucuk ve Yozgat Kavurması’nı ülke genelinde satışa sunuyor.

Günlük 400 hayvan kesim kapasitesine sahip ve 2020 yılında 5 bin 100’ün üzerinde büyükbaş hayvan kesimi gerçekleştiren Et ve Süt Kurumuna Haziran sonunda Süt Üretim Tesisleri de kazandırılmış olacak.

Vali Ziya Polat Et ve Süt Kurumu Yozgat Et Kombinası Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Müdür Alpaslan Kılıç’tan kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Tesiste incelemelerde bulunan Vali Polat, Haziran ayı sonunda Süt Üretim Tesisini de ile kazandırılacağını belirterek, “Et ve Süt Kurumu Yozgat’ımız için önemli. Bugün Yozgat’ta üretilen Yozgat Kavurma ve Sucuk Türkiye’nin dört bir yanında satışa sunuluyor. Bu ürünler tamamen Yozgat’ımızda yetişen hayvanların kesimi ile gerçekleştiriliyor. Tamamen steril, güvenle yiyebileceğimiz ürünler” dedi.

Vali Ziya Polat, “Haziran sonunda Et ve Süt Kurumu bünyesinde ki tesisler içerisinde Türkiye de ilk ve tek olacak olan ve beyaz peynir, kaşar peyniri, lor peyniri, krema, tereyağı üretimi yapılacak Süt İşletme Tesisi faaliyete geçecek. Bu tesisimiz günlük 90 ton süt işleme kapasitesine sahip olacak.  Bu şekilde üreticilerimize de büyük destek sağlanmış olacak. Bu yatırımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

06.01.2021

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM