• DOLAR
  8,7453
  %1,08
 • EURO
  10,2612
  %1,45
 • ALTIN
  498,55
  %1,37
 • BIST
  1.403
  %-0,35
YOZGAT’IN TEK BAYAN OZANI

YOZGAT’IN TEK BAYAN OZANI

Bozok Edebiyat Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Songül Yurdagül’ün “Bozkır Deyişleri” adlı ilk eseri kitap dünyasındaki yerini aldı.

Tanıtım girizgâhında ‘ ilk göz ağrımız çıktı edebiyat dünyamıza ve memleket sevdamıza hayırlı uğurlu olsun ‘ diyerek kitabını memleketi Yozgat’a ve Yozgatlı’ya emanet eden Ozan Efruze , rahmetli babasının da kendisi için kurduğu hayali gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşarken, ayrıca; Köylü çocuğu iken dışlanan , ‘okuyup ta ne olacak ‘ tabularını yıkan, ekolünü oluşturan ve edebiyat tarihimizde bir akım oluşturan Ozan Efruze sırada ki, kitaplarını okuyucusuyla buluşturmak için gün sayıyor.

Şiirlerinde Yozgat ağzını ustalıkla kullanan şairimizin ilk kitabının da şiirleri gibi ustaca hazırlanmış. Şairler Sultanı “liyakâtiyle kalemi taçlanan, mütevazı duruşu ile herkesin gönlünü kazanan ozan bazen, Neyzen Tevfik kadar keskin, bazen Faruk Nafiz Çamlıbel kadar duygu yüklü bazen de Yunus Emre gibi teslimiyet şiirleriyle tüm Türkiye’ de ve dünyada adından sıkça söz ettirir oldu.

Ünü çoktan Yozgat sınırlarını aşmış ama Yozgat sevdalısı ozan, Yozgat adına yaraşır programlarla da göz dolduruyor.

Bütün şiir dallarında usta olan ama hiciv ve atışmada taşlamada, koçaklamad, güzellemede, kısacası kendisi şiir olmuş bir ozan Songül Yurdagül ozan Efruze.. Kitabının tamamına yakını iki hafta gibi bir sürede, Edirne’den Şanlıurfa’ya, Antalya’dan Sinop’a Sivas’tan İstanbul’a kadar Türkiye’nin dört bir yanından gelen taleplerle gönderilirken, artık Ozan Efruze’nin Türkiye’ye mâl olduğunun ispatıdır.

Köylü çocuğu iken dışlanan , ‘okuyup ta ne olacak ‘ tabularını yıkan, şiir de fabl tarzını’ kalenderi-divan’ yazarak kendi ekolünü oluşturan ve edebiyat tarihimizde bir akım oluşturan Ozan Efruze sırada ki, kitaplarını okuyucusuyla buluşturmak için gün sayıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM