• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YOZGATLI 82,3 MİLYON TL HİBE ALDI

YOZGATLI 82,3 MİLYON TL HİBE ALDI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)  tarafından yatırımcılara sunulan hibelerle kırsalda Avrupa Birliği (AB) standartlarında yeni işletmeler kuruluyor ve mevcut işletmeler modernize ediliyor.

Yiğitler Şehri Yozgat’ta 2022 yılında 180 Milyon TL Yatırım Tutarı Olan Projelere 82,3 Milyon TL Hibe ödemesi gerçekleştirildi.

Yerinde üretim yerinde istihdam ve yerinde kalkınma sloganı ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)  girişimcilere desteklerini 2022 yılında da sürdürdü.

Kırsala yatırım yapmak isteyen girişimcilere sunulan hibelerle kırsalda Avrupa Birliği (AB) standartlarında yeni işletmeler kuruluyor ve mevcut işletmeler modernize ediliyor.

Ulusal kalkınma plan ve stratejilerinde öngörülen ilke ve hedefler çerçevesinde, kırsal kalkınma programlarını etkin bir şekilde uygulayarak, ülke genelinde sürdürülebilir kırsal kalkınmaya katkı sağlamak misyonu ve Türkiye’nin kırsal kalkınmasında öncü, güçlü kurumsal kapasitesiyle yenilikçi, ulusal ve uluslararası alanda saygın ve güvenilir bir ödeme ajansı olma vizyonu ile TKDK girişimcilere desteklerini sürdürüyor.

“Kırsalda üretim, işleme ve istihdam” anlayışıyla sürdürülen çalışmalarla 2022 yılında hayata geçirilen projeler ile üretime ve istihdama önemli katkılar sağlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Yozgat Koordinatörlüğü (TKDK)  bu kapsamda Yiğitler Şehri Yozgat’a 2022 yılında 180 Milyon TL Yatırım Tutarı Olan Projelere 82,3 Milyon TL Hibe ödemesi gerçekleştirdi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, 2022 yılında 180 Milyon TL Yatırım Tutarı Olan Projelere 82,3 Milyon TL Hibe ödemesi gerçekleştirildiğini belirterek, “Yiğitler Şehri Yozgat için proje üreten yatırımcılarımıza TKDK Yozgat Koordinatörlüğünün destekleri devam ediyor. Hayırlı olsun” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM