• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YOZGATLI GİRİŞİMCİLERE FIRSAT!

YOZGATLI GİRİŞİMCİLERE FIRSAT!

Yozgat Ticaret İl Müdürlüğü, girişimci ruha sahip Yozgatlı vatandaşları “Kırşehir İçin Hayali Olanlar Proje Yarışması”na katılmaya davet etti. Bu yarışma ile Kırşehir’e sanayi, ticaret, turizm ve hizmet sektörlerinde yeni yatırımlar kazandırmayı amaçlarken, katılımcılara cazip ödüller sunuyor.

Yozgat Valiliği Yozgat Ticaret İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Kırşehir İçin Hayali Olanlar Proje Yarışması”nın düzenleneceği duyuruldu.

Yarışmanın detaylarına göre, dereceye giren projeler için şu ödüller verilecektir:

Birinciye 100 Bin TL, İkinciye 75 Bin TL, Üçüncüye 50 Bin TL ve Dördüncüye 25 Bin TL ödül verilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler için Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğü “Kırşehir İçin Hayali Olanlar Proje Yarışması Şartnamesi”ni yayınladı. Bu şartnameye uygun projeler değerlendirmeye alınacak.

Açıklamada, yarışmanın amacının Kırşehir’in yerel yatırım potansiyelini göz önünde bulundurarak yeni projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlamak olduğu belirtildi. Yarışma kapsamında elde edilen projeler, dereceye girip girmediğine bakılmaksızın uygulama için değerlendirmeye alınacak.

Yarışma, 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının katılımına açık olup, projeler sanayi, ticaret, turizm ve hizmet sektörlerinden birine yönelik olacak. Projeler, Kırşehir’in yerel potansiyelini ve yatırım imkanlarını dikkate alarak hazırlanacak.

Projelerin hazırlık aşamasında risk analizi, gerçekleştirilebilirlik düzeyi, sürdürülebilirlik, katma değer miktarı ve istihdam yaratma potansiyeli gibi faktörlere odaklanılmaları istendi..

Yarışmaya katılmak isteyenler, 8 Aralık 2023 tarihine kadar projelerini dijital ortamda kirsehir.tim@ticaret.gov.tr mail adresine iletebilirler veya doğrudan Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğü’ne teslim edebilirler.

Değerlendirme süreci, jüri üyeleri tarafından gerçekleştirilecek ve sonuçlar 22 Aralık 2023 tarihinde ilan edilecek. Ödül töreni, sonuçların açıklanmasını takip eden hafta içerisinde gerçekleştirilecek.

Yozgatlı girişimciler için bu yarışma, yeni fikirlerini hayata geçirme ve Kırşehir’in ekonomisine katkı sağlama fırsatını sunuyor.

Projelerin değerlendirilmesi sırasında, aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurulacaktır:

“Projenin uygulanabilirliği ve sürdürülebilirliği, Yerel yatırım imkanı ve potansiyeli, Projeyi gerçekleştirme konusundaki istihdam katkısı, Projenin sağlayacağı katma değer miktarı. Puanlama sonucunda en yüksek puana sahip olan projeler dereceye girecek ve ödüllendirilecek.”

Yarışmanın sonuçları 22 Aralık 2023 tarihinde ilan edilecek ve ödül töreni sonuçların açıklanmasını takip eden hafta içerisinde gerçekleştirilecek.

Bu yarışma, Yozgatlı girişimcilere büyük bir fırsat sunarken, Kırşehir’e yeni yatırımlar kazandırarak ekonominin gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM