• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YOZGAT’TA FAYDALANACAK

YOZGAT’TA FAYDALANACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yahşihan Köprülü Kavşağı ile de bu hedeflere bir adım daha yaklaştıklarını belirterek, “Yozgat-Sivas üzerinden Doğu’ya, Çorum üzerinden Orta Karadeniz’e, Kayseri üzerinden Doğu Akdeniz ve Güneydoğu’ya uzanan yolların kavşak noktasında yer alan Kırıkkale, Başkentimiz Ankara’nın doğuya açılan kapısıdır. Kavşağı 2023 Nisan ayında bitirerek hizmete sunacağız” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yahşihan Farklı Seviyeli Kavşağı’nı 2023 Nisan ayında bitirerek hizmete sunacaklarını duyurdu ve kavşağın tamamlanmasıyla il, ilçe ve sanayi merkezlerine daha hızlı ve güvenli bir ulaşım sağlanacağını ve transit trafikte yaşanan gecikmeler ortadan kaldırılacağını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırıkkale-Ankara karayolu arasında yapımı devam eden Yahşihan Farklı Seviyeli Kavşağı’ndaki çalışmaları yerinde inceledi. Ardından açıklama yapan Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanı’mızın ‘Yol Medeniyettir’ diyerek bizlere açtığı yolda, vatanımıza ve milletimize kar kış demeden hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin ulaşım ve iletişim altyapısına 1 trilyon 653 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıklarının altını çizen Karaismailoğlu, Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet ve eser fırtınası estirdiklerini, estirmeye de devam ettiklerini söyledi.   Karaismailoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

“Yahşihan Köprülü Kavşağı ile de bu hedeflere bir adım daha yaklaştık. Yozgat-Sivas üzerinden Doğu’ya, Çorum üzerinden Orta Karadeniz’e, Kayseri üzerinden Doğu Akdeniz ve Güneydoğu’ya uzanan yolların kavşak noktasında yer alan Kırıkkale, Başkentimiz Ankara’nın doğuya açılan kapısıdır.”

Karayolu ağına yapılan yatırımların, mühendisinden işçisine, teknisyeninden yüklenicilere kadar bir bütün olarak ortaya koydukları irade, emek ve alın terinin ürünü olduğuna işaret eden Karaismailoğlu, güçlü bir ulaştırma sisteminin Türkiye’de inşa edilmesinde önemli görevler üstlenen toplum refahına hizmet eden herkese teşekkür etti. “Bundan sonraki süreçte de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda daha nice büyük ulaştırma projesini hayata geçirerek halkımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM