• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YOZGAT’TA GASTRONOMİ ATAĞI

YOZGAT’TA GASTRONOMİ ATAĞI

Geleceğin aşçılarının yetişeceği Bozok Üniversitesi Yozgat Meslek Yüksekokulu’nda yenilenen Ömer Demir Gastronomi ve Mutfak Sanatları Atölyesi düzenlenen törenle açıldı.

Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı’nda ön lisans eğitimlerini sürdüren 90  öğrenciye, başta zengin Türk mutfağı olmak üzere, dünya mutfağından da önemli örneklerin yanında mutfak kültürü, pasta ve tatlı ile gıda hijyeni, beslenme  ve ziyafet servis yöntemleri teknik olarak öğretilerek, geleceğin aşçıları yetişecek.

Bozok Üniversitesi ve Yozgat Meslek Yüksekokulu Dr. Öğretim Üyesi Ömer Demir’in katkıları ile yenilenen “Ömer Demir Gastronomi ve Mutfak Sanatları Atölyesi” düzenlenen törenle açıldı.

Törene, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Yozgat Meslek Yüksekokulu Müdürü  Prof. Dr. Hasan Güner Berkant, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Açılış öncesi konuşan Üniversitenin Yozgat Meslek Yüksekokulu Dr. Öğretim Üyesi Ömer Demir, 18 yıldır aralıksız hizmet ettiği Meslek Yüksekokulunun otel lokanta ve ikram hizmetleri bölümü aşçılık programı öğrencilerinin hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerini daha iyi şartlarda sürdürmelerine olanak sağlamak amacıyla oluşturulan atölyenin yenilenmesine katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Demir, geleceğin aşçılarının yetişeceği “Gastronomi ve Mutfak Sanatları Atölyesi”nin  yenilenen yüzü ile önemli bir hizmet vereceğini ifade etti.

Üniversitenin Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Güner Berkant ise, “Ömer Demir  Gastronomi ve Mutfak  Sanatları Atölyesi”nin  açılmasına öncülük eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Dr. Üyesi Ömer Demir’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise yaptığı konuşmada, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin her açıdan gelişip değişerek güçlendiğine işaret etti.

Üniversitenin imkanları  doğrultusunda  her alanı güçlü kılmak istediklerini aktaran Rektör Prof. Dr. Karadağ, “Meslek Yüksekokullarımız bunun çok önemli bir kısmını oluşturuyor. Geleceğin aşçılarının yetişeceği yeni atölyemizi üniversitemiz kaynakları ve Dr. Öğretim Üyesi Ömer Demir Hocamızın destekleri  ile yeniledik.

Üniversitemiz Yozgat Meslek Yüksekokulu, Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı’nda ön lisans eğitimlerini sürdüren 90  öğrencimize, başta zengin Türk mutfağımız olmak üzere, dünya mutfağından önemli örnekler gösterilecektir. Bunun yanında mutfak kültürü, pasta ve tatlı, gıda hijyeni, beslenme  ve ziyafet servis yöntemlerini teknik olarak öğretiyoruz.

Amacımız, bizi tercih eden öğrencilerimizin her açıdan çok iyi yetişmelerini sağlamaktır. Öğrencilerimiz yenilediğimiz atölyemizde işin mutfağında beceri ve yeteneklerini pratiğe dökecekler. Öğrencilerimizin hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerle geleceğin Türkiye’sinde ve uluslararası düzeyde söz sahibi olacak aşçılar arasında yer alacaklarına inanıyorum. O açıdan bu tür uygulama merkezlerini çok önemsiyoruz.

Bu vesile ile atölyemizin yenilenmesinde önemli bir katkı sunan Dr. Öğretim Üyesi Ömer Demir ve Yüksekokul yönetimimize diğer çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, atölyemizin Meslek Yüksekokulumuz ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM