• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
YOZGAT’TA KONUŞLANMASI ÇOK ÖNEMLİ

YOZGAT’TA KONUŞLANMASI ÇOK ÖNEMLİ

KENEVİRLE İLE İLGİLİ SEKTÖR BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yozgat Bozok Üniversitesince endüstriyel kenevir alanında sektörel buluşmaları devam ediyor.

İnfima Holding İcra Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Demiröz ve beraberindeki heyet üniversiteyi ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı ve Kenevir Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Güngör Yılmaz ile işbirliği önerilerini paylaşarak fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarette Kenevir Araştırmaları Enstitüsü Temel Bilimler ve Sağlık Anabilim Dalında çalışmalar yürüten Öğretim Elemanları da hazır bulundu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, endüstriyel kenevir alanında sektörle işbirliği görüşmelerinin devam ettiğini belirttiği açıklamasında, “İnfima Holding İcra Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Demiröz ile  bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdik” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Yaptığımız görüşmeler kenevire dayalı sanayi sektörünün Yozgat’ta konuşlanması adına çok önemli. Kenevir alanında Üniversitemizin yaptığı çalışmaları yerinde  görmek ve istişarelerde bulunmak amacıyla İnfima Holding İcra Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Demiröz Üniversitemizi ziyaret etti. Kendilerine ve heyetine çok teşekkür ediyorum.” dedi.             İnfima Holding İcra Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Demiröz ise kendilerini kabulden dolayı Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a teşekkür etti ve şunları söyledi.

“Firma olarak kenevir üzerine geliştirilen ürünlere ilgiliyiz ve bu alanda ürün geliştirme çalışmaları yapmak hedefindeyiz. Kenevirin yanı sıra tıbbı aromatik bitkilerden elde edilecek etken maddelerden sindirim sistemi, psikiyatri, hücre onarıcı sitemler ve kişisel bakım ürünleri  konusunda çalışmalar yapmak istiyoruz. Bugün yaptığımız görüşmenin devamı niteliğinde Ağustos ayı içerisinde yine Sayın Rektörümüzün başkanlığında bir araya gelerek bir yol haritası belirleyerek neler yapabiliriz kararlaştıracağız.”

Ziyaret sonrasında heyet, Kenevir Araştırma Ekim alanlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM