• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YOZGAT’TA ULUSLARARASI HEYECAN!

YOZGAT’TA ULUSLARARASI HEYECAN!

ULUSLARARASI YOZGAT BİSİKLET GÜNLERİ, 19-20 AĞUSTOS’TA İKİNCİ KEZ DÜZENLENECEK

Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi ve Oran Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenecek olan Uluslararası Yozgat Bisiklet Günleri, 19-20 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yarışmada “Sondan Kaçma” ve MTB (Dağ Bisikleti) kategorilerinde yarışlar yapılacak ve dereceye giren sporculara para ödülü verilecek.

Yozgat Valisi Ziya Polat, geleneksel hale gelmesini amaçladıkları bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaparak, “Uluslararası Yozgat Bisiklet Günleri”ni ikinci kez düzenleyeceklerini belirtti. Yozgat’ın önemli kurumlarından Yozgat Belediyesi ve Oran Kalkınma Ajansı ile birlikte organize edilecek etkinlik, Türkiye’nin ilk milli parklarından biri olan Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Sondan Kaçma ve MTB kategorilerinde düzenlenecek olan bisiklet yarışlarında ilk üç sırayı alan sporculara çeşitli para ödülleri sunulacak. Vali Polat, bu tür spor etkinliklerinin Yozgat’ın tanıtımına ve yerel kalkınmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

Vali Polat, etkinliklerin geleneksel hale gelmesi ve Yozgat’ın potansiyelinin daha geniş kitlelere tanıtılması amacıyla önemli olduğunu vurgulayarak, “19-20 Ağustos’ta, Türkiye’nin tam ortasında bulunan Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nda gerçekleştirilecek olan bisiklet yarışmalarına tüm katılımcıları bekliyoruz” diye konuştu.

Polat, bu tür etkinliklerin Yozgat’ın turizm ve spor potansiyelini daha geniş bir çevreye tanıtmak amacıyla önemli olduğunu vurguladı. Vali Polat, “Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Uluslararası Yozgat Bisiklet Günleri’nin, Yozgat’ı önemli bir spor etkinliğiyle ağırlaması için heyecanlıyız. Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören etkinliği bu yıl da daha geniş katılımla gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bisiklet yarışmalarını Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcularla birlikte, güzel Yozgat’ımızın doğal güzellikleri içerisinde düzenleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Toplantıya Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında; Belediye Başkanı Celal Köse, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, Oran Kalkınma Ajansı Yozgat İl Koordinatörü Doğu Sezen de katıldı.

Uluslararası Yozgat Bisiklet Günleri’nin ikinci kez düzenlenmesiyle, hem spor hem de turizm alanında Yozgat’ın adının daha fazla duyulması hedefleniyor. Katılımcılar ve izleyiciler için heyecanla beklenen etkinlik, Yozgat’ın doğal güzelliklerinde unutulmaz anılara sahne olacak. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM